18.06.2016. 16:35
Itālijas izlases galvenais treneris Antonio Konte un daudzi citi nebija gaidījuši, ka valstsvienība pēc pirmajām divām spēlēm Eiropas čempionāta finālturnīrā būs apakšgrupas līdere, atklāja pats speciālists.

Itālijas futbola izlase piektdien E apakšgrupas mačā Tulūzā spēles izskaņā ar 1:0 pārspēja Zviedriju un iekļuva astotdaļfinālā. Vienīgos vārtus šajā mačā guva Martins Eders.

«Tā bija nozīmīga uzvara. Uzvarējām fiziski un psiholoģiski grūtu spēli, kas tika aizvadīta smagos apstākļos. Pirmajā puslaikā bija grūti salauzt pretiniekus, bet pēc pārtraukuma mobilizējāmies un nepiekāpāmies. Puiši bija nedaudz sanervozējušies, tomēr uztraukums pazuda. Neviens negaidīja, ka pēc pirmajām divām spēlēm būsim šajā pozīcijā,» atzīmēja Konte.

Saistītie raksti

E apakšgrupā ar sešiem punktiem uzvaru nodrošinājuši itāļi, pa punktam ir vienu spēli aizvadījušajai Īrijai un Zviedrijai, bet Beļģija pirmajā mačā pie punkta netika.

«Ir ļoti grūti gūt vārtus pret tik labi organizētu un stipru aizsardzību. Mums ir jāturpina strādāt un jācenšas,» uzsvēra Zviedrijas izlases galvenais treneris Ēriks Hamrēns.

Itālijas futbolisti čempionātu iesāka ar 2:0 uzvaru pār Beļģiju, savukārt Zviedrija spēlēja neizšķirti 1:1 ar Īriju.

Šīs grupas otrās kārtas otrs duelis notiks sestdien, kad savā starpā spēlēs Beļģija un Īrija.

Itālija ir 1968.gada Eiropas čempione un iepriekš turnīrā piedalījusies astoņas reizes, piecos no gadījumiem iekļūstot pusfinālā. Finālā zaudēts 2000.gadā un iepriekšējā turnīrā pirms četriem gadiem.

Zviedrija Eiropas čempionātā piedalās sesto reizi. 1992.gadā savās mājās tā sasniedza pusfinālu, bet 2004.gadā zaudēja ceturtdaļfinālā. Iepriekšējos divos turnīros gūts pa vienai uzvarai.

Eiropas čempionāta finālturnīrā 24 komandas sadalītas sešās apakšgrupās pa četrām katrā. Izslēgšanas turnīra pirmajai kārtai jeb astotdaļfinālam automātiski kvalificēsies divas labākās izlases, kā arī tajā iekļūs četras labākās trešo vietu ieguvējas.

Šajā Eiropas čempionātā kopumā tiks aizvadīta 51 spēle, kamēr pirms četriem gadiem, kad turnīrā piedalījās vēl 16 izlases, bija jānospēlē 31 mačs.

Eiropas čempionātā spēles norisinās desmit stadionos - Parīzē, Sendenī, Marseļā, Lionā, Lillē, Nicā, Tulūzā, Bordo, Sentetjēnā un Lansā. Mačs par zeltu notiks Francijas nacionālajā stadionā, kas atrodas Sendenī piepilsētā un kas var uzņemt nedaudz vairāk kā 81 000 cilvēku. Šajā arēnā norisinājās arī 1998.gada Pasaules kausa fināls, kad tieši Francija ar 3:0 pārspēja Brazīliju. «Stade de France» ir lielākais turnīra stadions, kamēr vēl virs 50 000 spējīgas uzņemt arēnas Marseļā (67 394), Lionā (59 286) un Lillē (50 186).

Visas Eiropas čempionāta finālturnīra spēles pārraidīs LTV7, turklāt 45 no 51 spēles būs iespējams vērot tiešraidē.