26.07.2014. 00:29
18 gadus vecais Kongo dzimušais Emanuels Mudiejs, kurš tiek uzskatīts par vienu no nopietnākajiem pretendentiem uz pirmā numura vietu 2015. gada Nacionālās Basketbola Asociācijas (NBA) draftā, izvēlējies gadu līdz draftam pavadīt Ķīnā, parakstot līgumu uz vienu sezonu ar Gvandongas "Southern Tigers" klubu.

Mudiejs piedzima 1996. gadā, bet divus gadus vēlāk sākās Otrais Kongo karš,kurā Mudieju ģimene pamatīgi cieta. Emanuels kā zīdainis zaudēja tēvu, bet māte knapi spēja pabarot abus dēlus. 2001. gadā ģimenei izdevās aizbēgt un pārcelties uz ASV. Emanuels basketbolu sāka spēlēt pamatskolā un pavisam drīz nonāca koledžu skautu uzmanības lokā.

2013. gada vasarā 196 centimetrus garais un 91 kilogramu smagais Mudiejs vienojās, ka pēc vidusskolas pievienosies Dienvidmetodistu universitātei, kur par treneri strādā NBA čempions Lerijs Brauns. Mudieju savās rindās vēlējās redzēt arī citu augstākā līmeņa koledžu treneri no Arizonas, Beiloras, Kanzasas un Kentakī, tomēr jaunietis deva priekšroku darbam ar Leriju Braunu.

Šovasar Mudiejs mainīja domas un atteica Dienvidmetodistu universitātei, tā vietā izvēloties uzsākt profesionāļa gaitas. "Prime Prep Academy" vidusskolas absolvents izvēlējies Ķīnas kluba Gvandongas "Southern Tigers" piedāvājumu uz vienu sezonu par 1,2 miljoniem dolāru.

Vairāki apskatnieki paredz, ka Mudiejs varētu nākamā gada draftā tikt izvēlēts ar pirmo kārtas numuru. Mudieja atlētiskais spēles stils tiek salīdzināts ar Kairiju Ērvingu, Džonu Volu un Raselu Vestbruku.

Izmantotie resursi:Yahoo! SportsTatnaftas kausa cīņas mākslu Federācija Jaunciema gatve 322, Rīga, LV-1015
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties