28.11.2014. 18:16
Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas (LBSF) prezidents Jānis Kols (55) sarunā ar žurnālu "Sports" atklāj, ka nav sajūsmā par pārmaiņām, kas notiek bobslejā - šajā sezonā būs jauktās ekipāžas četriniekos, drīz varēs startēt arī piecpacmitgadīgie, tiek domāts par paralimpiskā bobsleja attīstību...

"Laikam esmu konservatīvs, uzskatu, ka šie nav bijuši un tiem arī nevajadzētu būt masveidīgiem sporta veidiem. Tie ir elitāri. Un elitārs nekad nav plaši izplatīts. Tāpat kā autosporta pirmā formula - F1. Tā nekad nebūs masveidīga. Tikt šajā klubiņā - tas vien jau ir augsts sasniegums," norāda LBSF prezidents Jānis Kols. "It kā būtu apsveicami tas, ko tagad dara Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija. Ir vēlme piesaistīt gados jaunus sportistus, paplašināt auditoriju. 2016. gadā II Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs jau varēs startēt piecpadsmitgadīgie. Ar šo sezonu četrinieku cīņās var iesaistīties jauktās ekipāžas. Šie jauninājumi ieviesti, lai piesaistītu uzmanību. Manuprāt, notiks otrādi - bobslejs tiks devalvēts un zaudēs savu ekskluzīvo vērtību. Līdz šim bija skaidrs: bobslejs - tie ir kārtīgi veči, jau gados, kas apzinās, ar ko viņi riskē, kādu fizisko un mentālo slodzi šis sporta veids prasa."

Jauktajā ekipāžā sieviete droši vien būs pilote, šajā sezonā vīri gatavojas iestumt divkārtējo olimpisko čempioni Kailu Hamfrīsu.... "Man grūti iedomāties, ka trīs sievietes stumtu vienu veci... Tas būtu apkaunojums jebkurai nācijai, jo apliecinātu, ka šajā valstī kārtīgu vīru vairs nav. Neviens taču neliedz daiļavām cīnīties savā dāmu konkurencē," saka Kols. "Domāju, ka ar šādām jauktajām ekipāžām, arī monoboba ieviešanu un piecpadsmitgadīgu jauniešu iesaistīšanu bobslejs zaudēs savu pievilcību un dinamiku. Bobslejs ar savu ātrumu un riska faktoru ir bīstams, tieši tāpēc arī aizraujošs sporta veids."

Pēc panākumiem 2014. gada olimpiskajās spēlēs LBSF par sponsoru trūkumu nevar sūdzēties. "Šķiet nevienas citas federācijas bobi un sportistu tērpi nav tik raibi mazām reklāmām kā mūsējie. Tas liecina, ka Latvijā abus mūsu sporta veidus mīl un ciena. Pēc Sočiem sponsoru skaits īpaši palielinājies nav, ir daži mainījušies," informē prezidents.

Izmantotie resursi:Žurnāls "Sports"Bauskas Zemgaļi, sporta klubs "Šautuve", Īslīces p., Bauskas n., LV-3901
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties