07.12.2012. 06:56

Šīs nakts Nacionālās basketbola asociācijas ietvaros tika aizvadītas tikai divas spēles. No Austrumu konferences līderu dueļa ar pirmo zaudējumu savās mājās aizgāja Miami „Heat”, kuri atzina Ņujorkas „Knicks” pārākumu ar 112:92.

Tikai pirms paša spēles sākuma tika saņemta ziņa par Karmelo Entonija nepiedalīšanos mačā. Viņš gan iesildījās kopā ar komandu, taču tika pieņemts lēmums neriskēt un savainojumu nepadziļināt. Entonijs guva pirksta traumu vakardienas spēlē pret „Bobcats”, pašaizliedzīgi lecot pēc bumbas. Viņa pirkstam tika uzliktas piecas šuves. Jāatgādina, ka savainojumu dēļ „Knicks” sastāvā joprojām nav pieejami Amare Stodemaiers un Imans Šamperts.

Tikmēr „Heat” sastāvā atgriezās pieredzējušais Šeins Batjē. Savukārt Lebrons Džeimss atgriezās no Ņujorkas, kur vakar oficiāli saņēma „Sports Illustrated” gada sportista balvu. Balvas saņemšana gan neietekmēja viņa aktivitātes ar komandu, jo „Heat” galvenais treneris Ēriks Spoelstra pēc zaudējuma Vašingtonas „Wizards” bija atcēlis savas komandas treniņu.

Spēles pirmajā ceturtdaļā veiksmīgas epizodes mijās abu komandu izpildījumā, taču pēdējā sekundē izpildītais Maika Millera tālmetiens triju punktu pārsvaru deva „Heat” – 26:23. Tikmēr tehnisko piezīmi bija saņēmis iepriekšējās „Knicks” spēles varonis Dž. R. Smits, kurš pārāk aktīvi protestēja par sev piešķirto personisko piezīmi pret Džeimsu, uzskatot, ka bija jāfiksē „nostaigāts”. Turpinājumā abu komandu pārstāvji diezgan atraktīvi izrādīja savu pārsteigumu par tiesnešu lēmumiem, tiesa, Smita tehniskā piezīme tā arī palika vienīgā.

Otrās ceturtdaļas vidū skaistu epizodi ātrajā uzbrukumā izveidoja „Heat”, kuru ar efektīvu bumbas triecienu grozā noslēdza Lebrons Džeimss, kas palīdzēja „Heat” iekrāt sešu punktu pārsvaru. Ceturtdaļas pēdējā minūtē gan piecus punktus guva „Knicks” tālmetienu speciālists Stīvs Novāks, taču Džeimss nākošajā uzbrukumā ar tālmetienu guva savu 18. punktu puslaikā. „Knicks” gan vēl bija laiks atbildēt, un trīs punktus guva Reimonds Feltons. Precīzo metienu apmaiņu gatavs turpināt bija Džeimss, taču viņa pustālais metiens, lai arī precīzs, tika izdarīts jau pēc puslaika sirēnas, un komandas uz ģērbtuvēm devās ar neizšķirtu rezultātu 53:53.

Atgriežoties laukumā, „Knicks” realizēja trīs tālmetienus pēc kārtas un ieguva deviņu punktu pārsvaru. Taču tas bija tikai sākums „Knicks” uzsāktajai ofensīvai, kuras beigās rezultāts bija kļuvis 85:67. Pirmajās deviņās trešās ceturtdaļas minūtēs „Knicks” bija realizējuši astoņus (!) tālmetienus. „Heat” gan spēja pārsvaru sadeldēt līdz 80:90, un Lebronam Džeimsam jau šajā brīdī trūka tikai vienas atlēkušās bumbas un vienas rezultatīvas piespēles līdz „triple-double”.

Spēles noslēdzošo ceturtdaļu „Knicks” uzsāka ar lielisku spēli aizsardzībā, Ronijam Brūveram bloķējot Džeimsu, un „Knicks” turpināja nomētāt mājinieku grozu ar tālmetieniem, kamēr „Heat” lēnām padevās. Trīs minūtes līdz spēles beigām Dž.R. Smits realizēja savu kārtējo tālmetienu, rezultāta starpība pieauga līdz 24 punktiem un „Heat” pacēla balto karogu, laukumā sūtot rezervistus.

Ņujorkas „Knicks” realizēja 18 tālmetienus no 43, kā arī pieļāva tikai septiņas kļūdas. 27 punktus guva Reimonds Feltons, viņam arī septiņas rezultatīvas piespēles. Zaudētāju sastāvā 31 punkts, 10 atlēkušās bumbas un deviņas rezultatīvas piespēles Lebronam Džeimsam, taču Kriss Bošs un Dveins Veids kopā realizēja tikai 6 no 25 metieniem no spēles.

Šis bija „Heat” pirmais zaudējums savās mājās šosezon un otrais pēc kārtas, kas ļauj Austrumu konferences augšgalā nostabilizēties „Knicks” vienībai ar bilanci 14-4. Ar tik lielu rezultāta starpību (92:112) „Heat” savās mājās vēl nebija zaudējusi kopš brīža, kad komandai pievienojās Džeimss un Bošs. Arī pirmajā komandu savstarpējā spēlē šosezon "Knicks" uzvarēja ar 20 punktu pārsvaru.

Izmantotie resursi:Nba.comEspn.com