28.07.2016. 21:18
Pasaules tūres A1 Major sērijas posmā Klāgenfurtē šodien divas uzvaras grupā izcīnīja turnīrā ar pirmo numuru izliktie latviešu pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, bet viens panākums divās spēlēs tika Mārtiņam Pļaviņam ar Haraldu Regžu.

Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš pirmajā cīņā viegli ar 2:0 (21:17, 21:16) apspēlēja itāliešus Davidi dal Molinu un Andreu Tomatisu, bet otrajā pretinieki bija spēcīgāki – tīkla otrā pusē stājās vācieši Kajs Matīsiks un 2,06 metrus garais Aleksanders Valkenhorsts. Pirmajā setā latvieši ātri izvirzījās vadībā ar 4:1, taču drīz vien jau bija noķerti (8:8). Līdzīgā seta turpinājumā pēdējos divus punktus guva vācieši – 22:20 viņu labā. Arī 2. sets sākās līdzīgi (5:5), taču, izvirzījušies vadībā ar 17:13, Aleksandrs un Jānis novadīja setu līdz uzvarai – 21:18. 3. setā vadībā visu laiku bija Latvijas duets, kuram padevās vairākas skaistas epizodes. Piemēram, 3:1 rezultāts kļuva, kad fantastiskā veidā pie tīkla bumbu aizsardzībā pacēla Samoilovs, Šmēdiņš neapjuka, to piespēlējot, un pārsteigto vāciešu acu priekšā bez bloka Saša guva punktu. Pēc 10:4 Latvijas pāra labā vācieši pieprasīja pārtraukumu, bet mirkli vēlāk Samoilovs nobloķēja Valkenhorstu pēc tam, kad augumā garā vācieša pēc pirmās piespēles sisto bumbu aizsardzībā spēja atsist Šmēdiņš un Matīsikam punktu gūt blokā neļāva Samoilovs – 12:4. Četras mačbumbas vācieši atspēlēja, taču Matīsika serve autā pielika punktu spēlei – 2:1 (20:22, 21:18, 15:10) Latvijas dueta labā. Rīt mačs par pirmo vietu grupā ar krieviem Oļegu Stojanovski un Artjomu Jarzutkinu.

Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža vispirms negaidīti ar 1:2 (18, -18, -9) piekāpās mājiniekiem Martinam Ermakoram un Moricam Pristaucam-Telsnigam, atstādami cerības uz izslēgšanas turnīra sasniegšanu uz divām spēlēm ar kanādiešiem. Jau pirmajā no tām izdevās uzvarēt Džošu Binstoku un Semu Šahteru ar 2:1 (19:21, 21:15, 21:12). 1. setā gadījās divas bedres rezultātā. Pēc 9:8 Mārtiņš ar Haraldu zaudēja četrus punktus pēc kārtas, bet seta beigās ļāva pretiniekiem panākt 18:14 viņu labā. Tuvāk par viena punkta deficītu latvieši netika... Atkāpties vairs nebija kur, un 2. seta sākums priecēja – 5:1, 8:3, ar ko pietika, lai uzvarētu setā. Uzvara tika svinēta arī 3. setā, kaut līdz 6:6 ritēja absolūti līdzīga cīņa. Pēc Šahtera sitiena autā tapa 8:6, Regža nobloķēja Binstoku (14:11), bet pēdējo punktu guva ar sitienu pa Binstoka rokām blokā, bumbai izlidojot autā. Rīt jātiekas ar grupas līderiem otru kanādiešu duetu šajā grupā Čeims Šalks/Bens Sakstons, kuri turnīrā izlikti ar augsto trešo numuru.