14.11.2012. 22:00

Pirmajā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē pēc novembra pārtraukuma trešdien pie uzvaras tika Latvijas aizsarga Georgija Pujaca pārstāvētā Omskas Avangard komanda, kamēr pēc savainojuma izārstēšanas laukumā atgriezās aizsargs Oskars Bārtulis.

Pagājušās sezonas Gagarina kausa fināliste ar rezultātu 3:2 (0:1, 2:0, 0:1, 1:0) savā laukumā pagarinājumā uzvarēja Magņitogorskas Metallurg.

Uzvarētājiem pamatlaikā divarpus minūšu laikā otrās trešdaļas vidū precīzi meta Aleksandrs Popovs un Sergejs Kosticins, bet uzvaras vārtus 30 sekundes pirms pagarinājuma beigām guva Kirils Ļamins. Savukārt viesu komandas rindās ar precīziem raidījumiem izcēlās Sergejs Mozjakins un Dmitrijs Kazionovs.

Tikmēr Pujacs šoreiz laukumā pavadīja 25 minūtes un 35 sekundes, kas bija otrais ilgākais spēles laiks komandā un mačā, kuru laikā izdarīja trīs metienus pa pretinieku vārtiem un tika pie divām soda minūtēm.

Šī bija Avangard komandas 14.uzvara pēdējās 16 spēlēs.

Citā spēlē Bārtuļa pārstāvētā Ukrainas komanda Doņeckas Donbass ar 3:2 (1:0, 1:1, 0:1, 0:0, 1:0) savā laukumā pēcspēles metienu sērijā pārspēja Ņižņekamskas Ņeftehimik vienību. Bārtulis, kurš 3.oktobra mājas spēlē pret Latvijas komandu Rīgas Dinamo iedzīvojās cirkšņa traumā un nedevās laukumā 12 cīņās pēc kārtas, uz ledus atgriezās ar 17 minūtes un sešas sekundes lielu spēles laiku. Viņš atzīmējās ar četrām soda minūtēm un vienu metienu pa vārtiem. Pēcspēles metienu sērijā mājiniekiem panākumu nodrošināja Ruslans Fedotenko.

Tikmēr pie pirmā panākuma trīs spēlēs tika Hantimansijskas "Jugra" komanda, kurā spēlē Latvijas izlases vārtsargs Edgars Masaļskis. Latvietim nedodoties laukumā, "Jugra" savā laukumā ar 2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja Jekaterinburgas "Avtomobilist" hokejistus.

Šajā spēlē pēc ilgāka pārtraukuma "Jugra" vārtos stājās Mihails Birjukovs, kurš gan pēcspēles metienu sērijas izskaņā par dūrienu pretiniekam ar nūju saņēma 20+5 minūšu disciplināro noraidījumu. Masaļskis šim mačam nebija pieteikts. Uzvaru mājiniekiem pēcspēles metienos nodrošināja Igors Skorohodovs.

Tikmēr trešdien vēl laukumā neatgriezās Jaroslavļas "Lokomotiv" uzbrucējs Miķelis Rēdlihs, kurš jau pilnībā atlabis no oktobra sākumā gūtā kājas lūzuma. Latvietis netika iekļauts savas komandas pieteikumā, bet "Lokomotiv" ar 4:0 (1:0, 1:0, 2:0) savā laukumā pārspēja Slovākijas klubu Bratislavas "Slovan". Ar vārtiem un rezultatīvu piespēli uzvarētāju komandas rindās izcēlās Romāns Ļudčins. Jaroslavļas vienībai šis bija sestais panākums pēc kārtas.

Vēl vienā trešdienas spēlē panākumu izcīnīja arī uzbrucēja Jāņa Sprukta pārstāvētā Maskavas CSKA komanda, kas ar 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) izbraukumā pārspēja Mitišču "Atlant" vienību, kuru pārstāv latviešu aizsargs Sandis Ozoliņš.

Ceturtajā uzbrucēju maiņā spēlējušais Sprukts uz ledus pavadīja 12 minūtes un 59 sekundes, uzvarot sešos no deviņiem iemetieniem. Savukārt Ozoliņš šoreiz nospēlēja tikai 15 minūtes un 39 sekundes, kuru laikā atzīmējās ar diviem metieniem pa vārtiem un divām noraidījuma minūtēm. Ar vārtiem un rezultatīvu piespēli CSKA rindās izcēlās Aleksandrs Radulovs. "Atlant" komanda tādējādi piedzīvojusi jau desmit zaudējumus pēc kārtas.

Iepriekš 21.oktobrī no "Atlant" komandas galvenā trenera amata tika atlaists zviedru speciālists Janne Karlsons, kura pienākumus tagad veic Aleksandrs Smirnovs. Viņa vadībā klubs zaudējis piecās cīņās pēc kārtas.

Kopš pieredzējušais Ozoliņš 28.septembrī debitēja "Atlant" komandā, tā uzvarējusi vien divos no 15 mačiem.

Citviet panākumu pagarinājumā svinēja pašreizējā līgas līdervienība un esošā čempionvienība Maskavas "Dinamo", kas ar 4:3 (1:2, 0:1, 2:0, 1:0) izbraukumā pārspēja Čehovas "Vitjaz" hokejistus.

Uzvaru Latvijas speciālistu Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītajam klubam 39 sekundes pirms pagarinājuma beigām atnesa Niklass Bekstrēms, kurš šajā cīņā izcēlās ar "hat-trick".

Rietumu konferences kopvērtējumā "Dinamo" ar 53 punktiem 24 spēlēs ieņem pirmo pozīciju, bet "Lokomotiv" ar 50 punktiem atrodas otrajā vietā, kamēr CSKA kontā 46 punkti, kas atvēl ceturto vietu. "Donbass" ar 28 punktiem atrodas 11.vietā, bet "Atlant" ar 25 punktiem ieņem 12.pozīciju.

Tikmēr "Avangard" komanda ar 46 punktiem 25 spēlēs ieņem otro vietu Austrumu konferences kopvērtējumā, bet "Jugra" ar 30 punktiem 24 mačos atrodas konferences desmitajā pozīcijā.

Kā ziņots, pagājušās nedēļas nogalē Pujacs un Masaļskis Latvijas valstsvienības sastāvā aizvadīja divas pārbaudes spēles ar Krievijas otro izlasi.