30.04.2014. 17:02
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempionāta septīto (izšķirīgo) spēli Gagarina kausa izcīņas finālsērijā šobrīd aizvada Magņitogorskas «Metallurg» (savā laukumā) un Prāgas «Lev» komanda no Čehijas. Rezultāts otrajā trešdaļā ir 2:1 «Metallurg» labā.

• LEV dramatiskā cīņā panāk 3-3. Viss izšķirsies sērijas septītajā mačā! 2014. g. 28. aprīlis
  • Šodien noskaidrosies KHL čempions šodien
  • LEV aizsargs: Timkins nemāk spēlēt hokeju, mēs par viņu smejamies 2014. g. 25. aprīlis

Vārtu guvēji: 1:0 Fransiss Parē (Habarovs) (4:43), 1:1 Davids Ulstrēms (Granjani) (13:49), 2:1 Jevgēņijs Birjukovs (Antipins, Zaripovs) (23:32).

Jau piektajā minūtē rezultātu atklāja 26 gadus vecais «Metallurg» Kanādas uzbrucējs Fransiss Parē, kurš bija veiklākais vārtu priekšā pēc somu vārtsarga Petri Vehanena atsistās ripas.

Pēc gūtajiem vārtiem turpinājās spraigs un acīm tīkams hokejs. 14. minūtē partnera mestās ripas lidojuma virzienu vārtu priekšā mainīja «Lev» zviedru uzbrucējs Davids Ulstrēms un viņš panāca izlīdzinājumu - 1:1.

Trešdaļas pēdējā minūtē divas labas izdevības gūt vārtus izveidoja viesi, vienu mājinieki, taču teicami savas funkcijas vārtos pildīja abu komandu vārtsargi, cīņas rezultātam pirmajās 20 minūtēs nemainoties.

Otrās trešdaļas sākumā savu komandu glāba vārtsargs Vasīlijs Košečkins. Viņš fantastiskā veidā tvēra Petra Vranas mesto ripu, kas tika mērķēta vārtu apakšējā tuvējā stūrī.

24. minūtē skaisti kombināciju izspēlēja «Metallurg» hokejisti. Pēc teicamas partnera piespēles ripu vārtu devītniekā trieca Jevgēņijs Birjukovs, atgūstot savai komandai vadību.

Divas no līdzšinējām sešām spēlēm noslēgušas pagarinājumā. Pēdējā mačā Prāgā vietējā komanda 16894 skatītāju klātbūtnē izrāva uzvaru 5:4, pagarinot sēriju līdz septītajam mačam.

«Metallurg» komanda jau iepriekš nodrošināja Krievijas čempiontitulu, bet Prāgas «Lev», kurā tehniskā direktora pienākumus pilda Raitis Pilsētnieks, ir pirmā ārzemju komanda, kas spēlē KHL finālā.

Lieliski šo sēriju aizvada «Metallurg» līderis Sergejs Mozjakins, kurš līdz šim guvis 6 vārtus un izpildījis 9 rezultatīvas piespēles, bet «Lev» vienībā ar 7 vārtu guvumiem un 4 piespēlēm izcēlies portugāļu izcelsmes Kanādas uzbrucējs Džastins Azevedo.

Austrumu konferences finālsērijā «Metallurg» 4-1 pieveica Latvijas izlases aizsarga Artūra Kuldas pārstāvēto Ufas «Salavat Julajev», savukārt «Lev» hokejisti Rietumu zonas finālā 4-1 pārspēja Jāņa Sprukta un Miķeļa Rēdliha pārstāvēto Jaroslavļas «Lokomotiv».