24.04.2015. 07:41
Ronalds Ķēniņš un Vankūveras „Canucks” savā laukumā Stenlija kausa izcīņas pirmajā kārtā ar 2:1 pārspēja „Flames” un izvairījās no sezonas beigām, panākot sērijā 2:3.

Ronalds Ķēniņš šonakt laukumā pavadīja 9:43 minūtes, taču trešā perioda otrajā pusē uz ledus vairs neizgāja. Viņš izcēlās ar divām soda minūtēm, izdarīja vienu metienu pa vārtiem un pielietoja vienu spēka paņēmienu, kā arī noslēdza maču ar neitrālu lietderības koeficientu un bloķēja vienu pretinieku metienu.

Vankūveras „Canucks” šonakt vairs nebija atkāpšanās ceļa, jo sērijā pret Kalgari „Flames” to varēja glābt tikai uzvara. Vārtos sākumsastāvā pirmoreiz šajā sērijā tika sūtīts Raiens Millers, taču viņš tika pārspēts jau trešajā minūtē, kad precīzs metiens padevās „Flames” uzbrucējam Deividam Džounsam pēc „Canucks” aizsarga Edlera paviršas kļūdas piespēlē.

Tūlīt pēc tam negatīvi izcēlās Ronalds Ķēniņš, ar pārāk agresīvu spēli nopelnot noraidījumu. „Canucks” to izturēja, taču latviešu uzbrucējs arī iepriekšējā mačā pašā sākumā bija saņēmis divas minūtes. Pirmajā periodā „Canucks” uzbruka daudz vairāk un paspēja izdarīt 17 metienus, taču vārtus neguva.

Ķēniņam un Bo Horvatam šoreiz kā trešais uzbrucējs bija pievienojies Kriss Higinss, un šī maiņa otrā perioda sākumā atdzīvināja „Canucks” spēli ar pāris spēka paņēmieniem un iespiežot pretiniekus viņu zonā uz krietnu minūti. Ķēniņš gandrīz tika pie laba metiena no zonas vidus, taču aizsargs paspēja piespiest viņa nūju pie ledus. „Flames” atbildēja ar vairākiem bīstamiem uzbrukumiem, trāpīja arī pa vārtu stabiņu, bet mājinieki atbildēja ar Nika Bonino vārtu guvumu, panākot neizšķirtu. Perioda izskaņā tiesnesim bija iegansts piešķirt vēl vienu noraidījumu Ķēniņam, kad viņa nūja vēlreiz trāpīja pa pretinieka seju, taču šoreiz līdzvainīgs bija pretinieku aizsargs, kurš to pacēla uz augšu un pats nodarīja skādi savam komandas biedram.

„Canucks” beidzot izdevās izvirzīties vadībā 42. minūtē, kad pēc brāļa uzvaras iemetienā vārtus guva Daniels Sedīns, pirmais tiekot pie Jonass Hillera atsistās ripas. Ķēniņš perioda vidū pašaizliedzīgi bloķēja pretinieka metienu, pēc kura uz brīdi devās uz ģērbtuvēm, taču pavisam drīz atgriezās pie komandas. Uzbrucēju maiņās jau bija ieviestas korekcijas, turklāt drīz „Canucks” nācās spēlēt mazākumā, taču izdevās izturēt un saspringtā spēles galotnē uzvarēt ar 2:1. Sērijā līdz ar to panākts 2:3, bet nākamā spēle paredzēta parīt Kalgari.

Ar uzvaru pagarinājumā „Lightning” panākusi izlīdzinājumu sērijā pret „Red Wings” (2:2). Vēl mača 55. minūtē ar 2:0 visu kontrolēja Detroita, taču par mača varoni kļuva Tailers Džonsons, kurš guva vienus vārtus un ar rezultatīvu piespēli nokārtoja Tampabejas atspēlēšanos, kā arī papildlaikā iemeta uzvaras vārtus. 24 gadus vecajam amerikānim sērijā pret „Red Wings” guvis jau četrus vārtus.

„Capitals” savukārt pārņēmusi vadību pret „Islanders” (3:2), turklāt paveica to ļoti pārliecinoši. Lai arī „Islanders” pirmā izvirzījās vadībā, Vašingtona atbildēja ar pieciem vārtiem pēc kārtas, izdarīja divreiz vairāk metienu nekā pretinieki un svinēja sagrāvi. Trīs punkti (2+1) Jevgeņijam Kuzņecovam, bet „Predators” savā laukumā izvairījusies no izslēgšanas, ar 5:2 sakaujot Čikāgas „Blackhawks”. Ar „hat-trick” izcēlās ārpus sezonas debitanta balvas kandidātu saraksta atstātais Filips Fošberjs.