20.04.2015. 10:43
Latviešu uzbrucējs Ronalds Ķēniņš svētdien izcēlās ar rezultatīvu piespēli Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijas trešajā mačā, taču viņa pārstāvētā Vankūveras Canucks izbraukumā ar 2:4 (1:2, 0:0, 1:2) piekāpās Kalgari Flames.

Tādejādi sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuvis 2-1 par labu Flames.

Dueļa rezultātu septītajā minūtē atklāja Flames hokejists Brendons Bolings, taču nepilnas trīs minūtes vēlāk Šons Matiass atjaunoja līdzsvaru uz tablo. Tiesa, pirmā perioda izskaņā Tomass Džeimss Brodijs no jauna vadībā izvirzīja mājiniekus, turklāt trešajā trešdaļā Flames guva vēl divus vārtus, panākot jau 4:1. Kad līdz pamatlaika beigām bija atlikušas nedaudz vairāk par divām minūtēm, Canucks labā otros vārtus guva Janiks Hansens, kuram rezultatīvi piespēlēja Bo Horvats un Ķēniņš.

Latviešu uzbrucējs šajā mačā laukumā pavadīja deviņas minūtes un 40 sekundes, metienus par vārtiem neizpildot. Taču Ķēniņš izcēlās ar diviem spēka paņēmieniem un pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Trīs šīs sezonas Stenlija kausa izcīņas spēlēs Ķēniņš guvis vienus vārtus un veicis vienu rezultatīvu piespēli.

Sērijas ceturtais mačs otrdien Flames laukumā.

Pirmo sezonu Ziemeļamerikā aizvadošais Ķēniņš janvāra beigās pirmoreiz karjerā tika izsaukts uz Canucks vienību no fārmkluba Jūtikas Comets, kas sacenšas Amerikas Hokeja līgā (AHL), bet vēlāk piedzīvoja debiju NHL. Pirmajos trijos mačos viņš izcēlās ar diviem gūtiem vārtiem, bet kopā 30 regulārā čempionāta maču laikā latvietis NHL šosezon iemeta četrus vārtus un veica astoņas rezultatīvas piespēles, izpelnoties negatīvu lietderības koeficientu -2.

Canucks vienība ar 101 punktu 82 spēlēs noslēdza sezonu ar otro vietu Klusā okeāna divīzijas kopvērtējumā, kas deva piekto vietu Rietumu konferencē. Tikmēr Flames ierindojās trešajā pozīcijā divīzijā.

Canucks komanda 2011.gadā sasniedza līgas finālu, kurā vien ar 3-4 piekāpās Bostonas Bruins, turpinājumā nākamajās divās sezonās apstājās jau pirmajā kārtā, bet pērn palika ārpus izslēgšanas turnīra dalībnieku vidus.

Tikmēr otrā Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijā svētdien Čikāgas Blackhawks savā laukumā ar 4:2 (1:1, 3:1, 0:0) pieveica Nešvilas Predators, izvirzoties sērijas vadībā ar 2-1.

Savukārt Austrumu konferencē vienas uzvaras attālumā no pusfināla sasniegšanas nonākusi Monreālas Canadiens, kas izbraukumā ar 2:1 (0:1, 0:0, 1:0, 1:0) pagarinājumā pārspēja Otavas Senators un sērijā panāca 3-0. Tikmēr Ņujorkas Islanders ar 2:1 (0:0, 1:0, 0:1, 1:0) papildlaikā savu skatītāju priekšā pieveica Otavas Senators un sērijā izvirzījās vadībā ar 2-1.

Bebra, Bebrenes pagasta slēpošanas, skriešanas klubs Bebrene, "Tehnikums", Bebrenes p., Ilūkstes n., LV-5439