12.04.2015. 14:40
Uzvaru Parīzes maratonā svētdien izcīnīja Kenijas skrējējs Marks Korirs, kuram šis bija pirmais panākums šāda mēroga starptautiskās sacensībās.

Kenijietis finišu sasniedza pēc divām stundām, piecām minūtēm un 49 sekundēm, par minūti un 31 sekundi apsteidzot savu tautieti Luku Kandu.

Tikmēr trešajā vietā ievietojās Seboka Tola no Etiopijas, kurš finišēja 13 sekundes aiz Kanda.

Kā pēc sacensībām atzina Korirs, situācijā, kad konkurenti starp 25. un 30.kilometru kāpināja tempu, viņš saglabāja savu ritmu.

«Pirmā sacensību daļa aizritēja lēnā tempā, līdz ar to es varēju uzsākt paātrinājumu jebkad, kad vien to vēlējos,» atklāja kenijiešu skrējējs, kurš izšķirošo izrāvienu veica desmit kilometrus pirms finiša.

Korirs ir tikai piektais skrējējs, kuram Parīzes maratonu ir izdevies veikt ātrāk par divām stundām un sešām minūtēm.

Tikmēr sieviešu sacensībās uzvaru izcīnīja etiopiete Meserata Mengistu, kura distanci veica divās stundās, 23 minūtēs un 26 sekundēs.

Otrajā vietā ierindojās viņas tautiete Amane Gobena, kura no Mengistu atpalika par četrām sekundēm. Savukārt trešo vietu izcīnīja Kenijas pārstāve Visiline Jepkešo, no uzvarētājas atpaliekot par minūti un 18 sekundēm.