19.05.2013. 11:50
Jaunu Nordea Rīgas maratona rekordu vīru konkurencē šodien sasniedzis sacensību uzvarētājs Dankans Koečs no Kenijas, finišējot pēc 2 stundām, 15 minūtēm un 34,2 sekundēm. Labākais no Latvijas pārstāvjiem bija Andrejs Jesko, kurš izcīnīja augsto sesto vietu, no līdera atpaliekot nepilnas 20 minūtes. Dāmu konkurencē labākā bija etiopiete Aberaša Nesga Bedasa, aiz sevis atstājot Ugandas sportisti Jani Sūto un krievieti Jekaterinu Fatejevu. Uzreiz aiz goda pjedestāla palika latviete Liene Bernsone.

Vīru konkurencē uz goda pjedestāla stājās vēl divi Āfrikas pārstāvji – Eritrejas skrējējs Veldejohans Nāms un kenijiets Peters Sitienejs. Labāko sešiniekā iekļuva vēl divi kenijieši Viktors Čelokei un Eliass Kiptums Maindi, bet labākais no eiropiešiem bija Latvijas pārstāvis Andrejs Jesko. Trīs ar pusi minūtes aiz viņa finišēja cits latvietis Anatolijs Macuks, bet vēl labāko desmitniekā iekļuva vācietis Holgers Eksners un latvieši Oskars Muižnieks un Mārtiņs Auziņš.

Pirmajos kilometrus izvirzījās līderu grupa, kurā bija četri kenijieši un Eritrejas pārstāvis, bet jau pēc 10 kilometriem sestajā vietā esošais Jesko atpalika vairāk kā četras minūtes. Āfrikāņi turpināja palielināt savu atrāvienu, līdz trases vidum no sava vidus izslēdzot Maindi, kurš pēc pusdistances no labāko četrinieka atpalika 14 sekundes. Līdz 25.kilometram divatā aizmuka Koečs un Nāms, pie tam Eritrejas sportists spēja izvirzīties vadībā, pēc 40 kilometriem apsteidzot Koeču par pusminūti, tomēr pēdējos kilometros eritrejietiem spēku nepietieka, un Koečs izrāva uzvaru, uzstādot jaunu sacensību rekordu.

Līdzīgi kā vīru konkurencē, arī dāmām jau no sacensību sākuma vadību pārņēma vairākas sportistes – etiopiete Bedasa, ugandiete Sūto un krieviete Fatejeva noteica toni maratona distancē. Trases otrajā pusē sākumā atpalika ugandiete, tomēr drīz vien viņai pievienojās arī Fatejeva. Pēdējos kilometrus Etiopijas skrējēja aizvadīja ļoti pārliecinoši, beigās apsteidzot tuvāko sekotāju par nepilnām sešām minūtēm, bet Sūto cīņā par otro vietu izrādījās pārāka pār krievieti Fatejevu. Nākamās trīs vietas ieņēma Latvijas sportistes, no kurām labākā bija Liene Bernsone. Piektā finišēja Evita Bole, bet sestā – Guna Kudrjavceva.