03.03.2014. 00:20
Ceturto uzvaru pēc kārtas izcīnīja Francijas futbola spēcīgākais klubs PSG, kas Francijas klasikā neatstāja nekādus variantus savai niknākajai ienaidniecei Marseļas "Olympique" – 2:0. Pa vārtiem guva Maksvels un Edinsons Kavani.

Kārtas centrālajā spēlē tikās pagājušā gada čempione PSG un vicečempione Marseļas "Olympique", taču jau kopš pirmajām minūtēm izteikts pārsvars piederēja Parīzes klubam. Mājiniekiem jau astotajā minūtē bija jāatklāj rezultāts – Esekjels Laveci skaisti noguldīja vārtsargu, tomēr pamanījās netrāpīt tukšos vārtos.

Pēc sešām minūtēm "Olympique" atkal paveicās. Spīdošu spēli aizvadošais Lukašs Moura pilnā ātrumā pārskrēja pāri trim ceturtdaļām laukuma, apspēlēja vai noskrēja sešus aizsargus un pārmeta bumbu pāri no vārtiem izgājušajam Stevam Mandandā, bet Rods Fanī paspēja pirms līnijas izsist bumbu ārā no vārtiem.

Puslaika izskaņā pēc centrējuma tuvu vārtu guvumam bija arī Zlatans Ibrahimovičs, taču otrā puslaika sākumā parīzieši beidzot izvirzījās vadībā. Ibrahimovičs soda laukumā piespēlēja aizsargu piemirstajam Maksvelam, un brazīlietis precīzi sita tuvajā stūrī (1:0). 79.minūtē pārsvaru dubultoja uz maiņu izgājušais Edinsons Kavani, kurš savainojuma dēļ nespēlēja visu februāri. Gregorijs van der Vīls izdarīja centrējumu no labās malas, un Kavani ar galvu pārspēja Mandandā (2:0).

Jau iepriekš trīs punktus bija zaudējusi PSG tuvākā sekotāja "Monaco", kas izbraukumā atzina "St.-Etienne" pārākumu (0:2). Pirmajā puslaikā sentetjēnieši uzbruka krietni bīstamāk, un 17.minūtē Fabjēns Lemuāns ar lielisku sitienu no distances arī guva vārtus (1:0). Otrajā puslaikā "St.-Etienne" jau atdeva iniciatīvu pretiniekiem, kas radīja dažus bīstamus momentus, taču 67.minūtē punktu spēlei pielika Romēns Amumā, pēc kura sitiena rupji kļūdījās Danijels Subašičs (2:0).

Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
Evian – Nantes 2:0 (0:0) Barboza 61' Vāss 77'
St.-Etienne – Monaco 2:0 (1:0) Lemuāns 17' Amumā 67'
Lorient – Bastia 1:1 (1:0) Ekuele-Manga 35' – Bruno 50'
Nice – Toulouse 0:2 (0:0) Ben Basats 65' Ben Jeders 90'+1
Reims – Valenciennes 3:1 (2:0) De Previjs 21' Oniangs 38' Čarbonjē 77' – Plasids 87'
Rennes – Guingamp 0:2 (0:1) Žiress 39' Jatabarē 90'+4 (11m)
Sochaux – Bordeaux 2:0 (0:0) Ajū 70' Bakambū 82'
Ajaccio – Lille 2:3 (2:2) Tallo 2'42' – Kalū26'(11m)38'74'(11m)
Lyon – Montpellier 0:0
PSG - Marseille 2:0 (0:0) Maksvels 50' Kavani 79'