03.09.2014. 18:36
Latvijas speciālista Harija Vītoliņa vadītā Maskavas Dinamo komanda, kurā spēlē latviešu uzbrucēji Kaspars Daugaviņš un Mārtiņš Karsums, jaunās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonas atklāšanas spēlē - Atklāšanas kausa mačā - trešdien izbraukumā ar rezultātu 1:6 (1:3, 0:2, 0:1) zaudēja pašreizējiem Gagarina kausa īpašniekiem Magņitogorskas Metalurg.

Spēles trešajā minūtē rezultātu atklāja Maskavas kluba čehu aizsargs Filips Novāks, kurš iepriekš karjeras laikā spēlējis arī Latvijas komandā Rīgas Dinamo. Viņš bija precīzs vairākumā, gūstot šīs sezonas turnīra pirmos vārtus.

Spēles turpinājums gan aizritēja zem Metallurg komandas zīmes. Pirmajā trešdaļā 3:1 panāca Sergejs Mozjakins, kurš izcēlās divreiz un veica arī vienu rezultatīvu piespēli, un Daniss Zaripovs. Vēlāk otrajā trešdaļā "hat-trick" ar precīzi realizētu soda metienu, kuru viņš nopelnīja pēc noteikumu pārkāpuma Karsuma izpildījumā, īstenoja Mozjakins, bet pirms viņa izcelties paguva arī Jaroslavs Kosovs. Spēles izskaņā sestos mājinieku vārtus guva kanādiešu aizsargs Kriss Lī.

Daugaviņš un Karsums maču sāka viesu komandas otrajā uzbrucēju maiņā. Pirmais no viņiem uz ledus pavadīja 16 minūtes un astoņas sekundes, bet otrais - 14 minūtes un 53 sekundes. Karsums statistikā tika iekļauts ar trim metieniem pa vārtiem un uzvaru savā vienīgajā iemetienā, bet Daugaviņš veica divus metienus pa vārtiem, kā arī bloķēja vienu metienu un izprovocēja vienu noraidījumu.

Septītajā KHL sezonā sacenšas 28 komandas no septiņām valstīm, vienību pulkam, salīdzinot ar pagājušo sezonu, paliekot nemainīgam, bet pārstāvēto valstu skaitam sarūkot par vienu.

RTU-Rīgas stars, bērnu un jaunatnes futbola klubs Daugavgrīvas 56a, Rīga, LV-1007