10.11.2013. 13:11
Haralds Kārlis un "Seton Hall" komanda (1-0) agrā svētdienas, 10. novembra, rītā pēc Latvijas laika svinēja pirmo uzvaru NCAA sezonā, mājas spēlē pārspējot "Niagara" basketbolistus (0-1) ar rezultātu 83:72 (39:34, 44:38). Četrdesmit minūšu laikā tiesneši nosvilpa 73 piezīmes.

2004. gadā NBA aizliedza tā saucamo “turēšanu ar rokām” (hand-checking). Deviņus gadus vēlāk pie šī jautājuma atgriezās NCAA vadība (NCAA Playing Rules Oversight Panel). Jūnijā tika apstiprināti jauni piezīmju nosvilpšanas noteikumi ar mērķi veicināt punktu gūšanu. Jaunu piezīmju svilpšana tika plānota, lai uzbrucējiem attīrītu šķēršļus aizsardzībā un padarītu spēli mazāk fizisku. Sestdienas vakarā “Prudential Center” arēnā notikumi izvērtās savādāk, cīņai nepārtraukti tiekot apturētai.

Četrdesmit minūšu laikā tiesneši nosvilpa 73 personiskās piezīmes, tai skaitā 37 piezīmes “Niagara” spēlētājiem un 36 piezīmes “Seton Hall” basketbolistiem. Komandas uz soda metienu līnijas stājās biežāk, nekā uzbruka no spēles, pavisam izpildot 102 brīvmetienus. Jau pārtraukumā komandas devās, katrai saņemot 20 personiskās piezīmes.

“Tas bija traki,” teica “Seton Hall” saspēles vadītājs Toms Meijans (Tom Mayyan). “Tik daudz piezīmju nosvilpšana izjauca spēles gaitu visu palēnināja. Bija ļoti grūti iekļauties spēles ritmā.”

Līdz piezīmju rekordam pietrūka 11 svilpes – 1953. gada 26. janvāra spēlē starp “Arizona” un “Northern Arizona” vienībām tiesneši pamatlaikā nosvilpa 84 pārkāpumus. Toreiz komandas izpildīja 130 (!) soda metienus. Svētdienas rītā "Seton Hall" puiši izmeta 52 brīvmetienus, taču neapdraudēja ziemeļarizoniešu veikumu, kuri pirms sešdesmit gadiem uz labdarības līnijas stājās 79 reizes.

Jaunie noteikumi un nosvilpto piezīmju skaits aizēnoja spēles iznākumu. “Pirātu” rindās izcēlās debitants, otrā gada students Stērlings Gibss (Sterling Gibbs), pēc iznākšanas laukumā no rezervistu soliņa gūstot 23 punktus, izcīnot sešas atlēkušās bumbas un izdarot četras rezultatīvas piespēles. Gibss iemeta 17 no 23 soda metieniem.

Haralds Kārlis (Rīdzene) 17 minūtēs guva divus punktus (2p 1/1, 3p 0/1), savāca divas bumbas zem groziem, saņēma vienu personisko piezīmi un trīs reizes kļūdījās. “Seton Hall” rezervisti, Kārli ieskaitot, guva 56 punktus, kamēr pretinieku soliņa vīri atzīmējās ar 14 punktiem.

Līdz decembra beigām “Seton Hall” piedalīsies ārpuskonferences spēlēs. Par interesantāko notikumu šajā laikā solās būt “2013 Coaches vs Cancer Classic” turnīrs, kas 22. un 23. novembrī notiks NBA kluba “Brooklyn Nets” mājvietā “Barclays Center”. Sacensību pusfinālā “pirāti” mērosies spēkiem ar “Oklahoma” vienību, savukārt uzvarētāji finālā spēlēs pret “Michigan State” un “Virginia Tech” divkaujas veiksminiekiem.

Izmantotie resursi:Seton Hall Knocks Off Niagara in Season Opener...Seton Hall and Niagara combine for 73 fouls,...

Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana