31.10.2017. 09:54

"Aizsardzībā darbojāmies kā komanda – nebijām savtīgi, katrs atdeva visus spēkus. Tā bija panākuma atslēga. Esam sapratuši, ka vienīgais veids, kā uzvarēt spēlēs, ir 48 minūtes kārtīgi strādāt aizsardzībā," pēc karjeras labākās spēles uzbrukumā sacīja Kristaps Porziņģis, kurš bloķēja trīs pretinieku metienus un savāca piecas atlēkušās bumbas pie sava groza.

Porziņģis norādīja, ka vasarā ieguldītais darbs atmaksājies ar uzviju. "Domāju, ka papildus spēks palīdz manam sniegumam – labāk saglabāju līdzsvaru pēc metieniem šur un tur. Lai gan daudzi metieni ir ar pretestību, spēju tos realizēt arī pēc saskares. Jūtos labāk nekā iepriekš. Tāpat labāk jūtos arī spēlē ar muguru pret grozu," norādīja Porziņģis.

Kad latvietis mača beigās stājās uz soda metiena līnijas, "Madison Square Garden" sanākušie līdzjutēji skandēja: MVP, MVP. Pats Porziņģis pēc mača ar smaidu sacīja, ka saucienus nav dzirdējis, kamēr viņa komandas biedrs Eness Kanters norādīja, ka partneris to ir pelnījis: "Varbūt ir traki to teikt, bet viņš iederas sarunās par MVP kandidātiem. Tāpēc, ka viņš ir komandas līderis katru vakaru. Viņš neatpūšas, ne tikai laukumā, bet arī ārpus tā palīdzot ikvienam."

"Ko tu vari padarīt, ja viņš ir 221 centimetru garš, prot apieties ar bumbu, izskriet no aizsega kā mazais uzbrucējs. Man pat trūkst vārdu. Nevari izdarīt neko, lai viņu apturētu. Dosim bumbu garajiem spēlētājiem tik ilgi, kamēr viņi metīs iekšā. Ir lieliski paskatīties uz viņu no malas un atrasties kopā ar viņu laukumā," teica aizsargs Tims Hārdevejs.

Denveras "Nuggets" trešajā ceturtdaļā izdevās 27:2 izrāviens, un Kortnijs Lī norādīja, ka pretinieku spurtu palīdzēja apturēt sniegums aizsardzībā un koncentrēšanās mazajām lietām – papildus piespēle, lai tiktu pie brīva metiena, strādāšana zem groza, lai tiktu pie atlēkušajām bumbām. "Mēs cīnījāmies un netaisījāmies padoties. Ja komandā ir Porziņģis, kurš met iekšā visu... Viņu garie spēlētāji aizsardzībā nesedza KP, kas ir smieklīgi. Tad kāpēc nedot viņam bumbu un neļaut darīt visu, ko vien viņš vēlas?" vaicāja Lī.

Tikmēr Ņujorkas "Knicks" galvenais treneris Džefs Hornačeks mēģināja darīt to pašu, ko sezonas ievadā darījis pats Porziņģis – vērst uzmanību uz pārkāpumiem pret latvieti. "Pēc metiena pretinieki trāpa viņam kājās. Pusē gadījumu tas ir sods. Kad izdarīts trīspunktnieks un sedzējs palien apakšā, tas ir sods. Tāpat ir situācijās ar Porziņģi. Paskatieties uz viņa ķermeni – apakšdaļa tiek pagrūsta atpakaļ. Un pat tad viņš realizē metienus."

Izmanotie resursi:ESPN: The Worldwide Leader in SportsAquatic Vita, SIA Brīvības gatve 314, Rīga, LV-1006
Lapa Dmitrijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties