22.08.2015. 12:27

, LSM.LV - Sports

Iļjins finišu sasniedza pēc trim minūtēm un 59,242 sekundēm, no brauciena uzvarētāja Uzbekistānas kanoista Gerasima Kočņeva atpaliekot 2,066 sekundes.

Neolimpiskajā 500 metru distancē B finālā startēja arī kanoe divnieks Antons Knesis/Mārtiņš Burkovskis, kuri finišēja sestie un distances kopvērtējumā ierindojās 15.vietā.

Vēl divas Latvijas laivas startēja C finālos, kur smailīšu divnieks Deniss Volkovs/Aleksejs Rumjancevs finišēja pirmais 200 metros un kopvērtējumā sasniedza 19.vietu, savukārt kanoe airētājs Rahmats Stromanis 200 metros finišu sasniedza piektais un kopvērtējumā ieguva 23.vietu.

Vēlāk sestdien vairākas Latvijas laivas vēl startēs pusfinālos. 200 metru distancē par vietu finālā cīnīsies smaiļotājs Roberts Akmens, kanoiste Agnija Bērziņa, kanoe divnieks Knesis/Burkovskis, sieviešu smailīšu divnieks Līva Parfenkova/Madara Aldiņa, bet smailīšu divnieks Aivis Tints/Gatis Pranks sacentīsies 1000 metru distancē. Olimpiskajās disciplīnās pusfinālos airēs Akmens un Tints/Pranks.

Pasaules čempionātā sadalīs lielāko daļu olimpisko ceļazīmju, taču smaiļotājiem un kanoistiem iespēja pacīnīties par iespēju nākamgad doties uz Rio būs arī kontinentālajās kvalifikācijas sacensībās. Katrā laivu klasē pasaules čempionātā tiesības startēt olimpiskajās spēlēs nodrošinās sešas līdz 10 ekipāžas.

Latviju pasaules čempionātā, kas Milānā ilgs līdz svētdienai, pārstāv kopumā 14 sportisti.

RTU-Rīgas stars, bērnu un jaunatnes futbola klubs Daugavgrīvas 56a, Rīga, LV-1007