17.05.2012. 15:17
Par pārsteigumu jau pirmajā ceturtdaļfinālu spēlē ceturtdien Helsinkos parūpējās Slovākijas izlase, kas ar 4:3 pārspēja kanādiešus un iekļuva pusfinālā.

Slovākija divus vārtus guva jau pirmajās 10 minūtēs, kad ripa vispirms rikošetā ielidoja kanādiešu vārtos no Tomaša Kopecka, bet otro reizi Kemu Vordu pārspēja veterāns Miroslavs Šatans. Evanders Keins vēl perioda beigās paspēja panākt 1:2 kanādiešiem, bet 2.periodā jau pilnībā piederēja ziemeļamerikāņiem – divi gūti vārti (metieni 17:7) un 3:2 vadība.

Spēli pilnībā mainīja Tomaša Tatara vārtu guvums sešarpus minūtes pirms pamatlaika beigām, bet kanādieši pamanījās īsā brīdī nopelnīt divus noraidījumus. Otro no tiem komandas kapteinis Raiens Geclafs, kuram piešķīra 5+20 minūtes par pārkāpumu pret Juraju Mikušu – slovāks savainoja kāju un laukumu pameta vien ar komandas biedru palīdzību. Ieguvuši piecu minūšu vairākumu, slovāki laiku lieki netērēja un jau ar pirmo metienu guva uzvaras vārtus – metienu no zilās līnijas vārtos pielaboja Mihals Handžušs – 4:3.

Visi kanādiešu centieni atlikušajā laikā vēl ko glābt cieta neveiksmi un Slovākija čempionātā izcīnīja sesto uzvaru pēc kārtas, sasniedzot pusfinālu, kur tiksies ar Zviedrijas un Čehijas pāra uzvarētāju.

Ceturtdien tiks izspēlēti arī atlikušie ceturtdaļfināli - Krievija tiksies ar Norvēģiju, ASV spēlēs ar somiem, bet Zviedrija pēdējā spēlē mēģinās pārvarēt Čehijas barjeru.

Pasaules čempionāts hokejā, ceturtdaļfināls.

Kanāda – Slovākija 3:4 (1:2;2:0;0:2)

Vārti: Keins, Skiners, Barovss – Kopeckis, Šatans, Bartovičs, Handzušs.

Metieni: 36-28

Vārtsargi: Kems Vords – Jans Laco.

Lux Logi, PVC logu izgatavošana Lux Logi, PVC logu izgatavošana Ruses 6 k.1, Rīga, LV-1029