26.12.2013. 23:40
Ar uzvaru Špenglera kausa izcīņu hokejā sākusi pagājušā gada kausa ieguvēja, Kanādas izlase, kas sastāv no Eiropā spēlējošajiem kanādiešiem. Spraigā un rezultatīvā cīņā tā ar rezultātu 5:4 apspēlēja Čehijas komandu Vitkovices "Steel".

Maču veiksmīgi izdevās iesākt Kanādas hokejistiem, kuri uzreiz spēja radīt vārtu gūšanas momentus. Rezultāts tika atklāts trešajā minūtē, kad ripu praktiski tukšos vārtos ieraidīja Aleksanders Boldaks. Kanādiešu prieki bija īsi, jo pusotru minūti vēlāk pēc neveiksmīga rikošeta ripa atrada ceļu Kanādas komandas vārtos - 1:1. Iniciatīva turpināja piederēt kanādiešiem. Vārtu guvums brieda līdz pirmā perioda vidum, kad precīzs metiens padevās Glenam Metropolitam. Perioda otrajā pusē Vitkovices komandai bija ļoti lielas grūtības ar uzbrukumu veidošanu, kas atviegloja darbu Kanādas komandas vārtsargam Krisam Meisonam, kurš Kanādas izlases vārtus pēdējo reizi sargāja 2010. gada pasaules čempionātā. Situācija mainījās brīdī, kad "Steel" vienība varēja spēlēt četru hokejistu sastāvā pret trīs pretiniekiem. Divas ar pusi minūtes līdz perioda beigām tika izlīdzināts arī rezultāts, kad no zilās līnijas precīzs bija Ričards Stēliks - 2:2.

Otrajā periodā Kanādas hokejistu pārsvars vairs bija tikai minimāls, izpaužoties bīstamākos uzbrukumos. Abas komandas laukumā darbojās aktīvi un cīnījās azartiski, bet metienu pa vārtiem nebija īpaši daudz. Tas saistāms ar kanādiešu centieniem spēlēt individuāli, kurus Vitkovices vienības spēlētāji bieži vien bez lielām grūtībām atbrīvoja no ripas. "Steel" vienībai pirmo reizi izdevās izvirzīties vadībā otrā perioda 12. minūtē, kad viens uz Meisona vārtiem izrāvās Rūdolfs Huna un raidīja ripu tajos - 3:2. Pāris minūtes vēlāk kanādiešiem izdevās realizēt skaitlisko vairākumu, kārtējo reizi rezultātam kļūstot neizšķirtam. Tas gan tā palika tikai uz 11 sekundēm, jo "Steel" vienības labā uzreiz vārtus spēja gūt Peters Huževka. Atlikušajās piecās minūtēs abām komandām vēl bija vairākas labas iespējas gūt vārtus, bet rezultāts vairs nemainījās - 4:3 "Steel" labā.

Azartiskā abu komandu cīņa turpinājās arī trešā perioda ievadā. Kanādas hokejisti ātri centās panākt izlīdzinājumu, kas beidzās ar aizmiršanu par aizsardzību un divu minūšu spēli mazākumā. Tas nemazināja kanādiešu apņēmību, kuri savu panāca devītās minūtes sākumā, kad izlīdzinājumu panāca Bairons Ričijs. Kanādas komanda nedomāja apstāties. Spiediens turpinājās un vēl vairāk pieauga iegūtajā skaitliskajā vairākumā. Lai arī to neizdevās realizēt, īsi pēc tam Ziemeļamerikas hokeja stilā ar neatlaidīgu cīņu vārtu priekšā ripu tajos dabūja Deriks Valzers - 5:4. Lai arī kā "Steel" hokejisti centās atkal panākt izlīdzinājumu, kanādieši spēja noturēt uzvaru savās rokās, sākot Špenglera kausa izcīņu ar uzvaru smagā cīņā.

Kanāda - Vitkovices "Steel" 5:4 (2:2, 1:2, 2:0)

Vārti: 2:33 Boldaks (Erhards) 1:0, 4:02 Kucsera (Hlinka) 1:1, 9:46 Metropolits (Kinreids) 2:1, 17:05 Stēliks (Burgers, Randegers) 2:2, 31:26 Huna (Svacina) 2:3, 33:38 Dupons (Mikflikjērs) 3:3, 33:49 Huževka (Vandas) 3:4, 48:02 Ričijs (Beaudoins) 4:4, 53:49 Valzers (Stjuarts, Metropolits) 5:4Vārtsargi: Kriss Meisons - Filips Sindelārs