06.01.2015. 08:26
Par pasaules čempioniem U-20 vecuma hokeja izlasēm pirmdien kļuva Kanādas hokejisti, kuri dramatiskā cīņā pārspēja Krievijas vienaudžus.Iepriekš Kanāda par pasaules čempioniem bija kļuvusi 2009.gadā, bet šogad viņiem savās mājās...

Iepriekš Kanāda par pasaules čempioniem bija kļuvusi 2009.gadā, bet šogad viņiem savās mājās notiekošajā turnīrā izdevās atgūt pasaules labākās valstsvienības godu.

Toronto pilsētā notikušajā finālmačā Kanāda ar 5:4 (2:1, 3:3, 0:0) uzvarēja Krieviju, kas pirms tam pasaules labākās izlases godu bija ieguvusi 2011.gadā.

Dueļa 33.minūtē Kanādai izdevās izvirzīties vadībā jau ar 5:1, taču otrās trešdaļas izskaņā krieviem izdevās atjaunot intrigu mačā, gūstot trīs vārtus un rezultāta starpību samazinot līdz minimumam. Tiesa, par spīti izteiktam pārsvaram, Krievijai noslēdzošajā periodā neizdevās panākt neizšķirtu.

Finālmačā ar vārtu guvumu izcēlās arī pērn latvieša Zemgus Girgensona pārstāvētās Bufalo Sabres komandas ar otro numuru draftētais uzbrucējs Sems Reinherts, kurš ar pieciem vārtiem un sešām rezultatīvām piespēlēm septiņās cīņās dalīja šī turnīra rezultatīvākā hokejista godu.

Kanādas hokejisti uzvarēja visās septiņās šī turnīra spēlēs, bet savā vēsturē tā pasaules U-20 čempionātā triumfējusi 16.reizi.

Tikmēr bronzas medaļas izdevās izcīnīt Slovākijas jaunajiem hokejistiem, kuri ar 4:2 (2:2, 0:0, 2:0) pieveica Zviedriju, pie pasaules čempionāta godalgām tiekot otro reizi vēsturē.

Tieši Slovākijas izlases vārtsargs Deniss Godla tika atzīts par pasaules čempionāta vērtīgāko spēlētāju.

Pērn par pasaules čempioni tika kronēta Somija, kas šoreiz nespēja tikt tālāk par ceturtdaļfinālu.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933