09.05.2016. 18:41
Pasaules čempionātā hokejā lieliski turpina spēlēt Kanādas hokejisti. B grupas spēlē Sanktpēterburgā kanādieši pēc pārliecinošajām uzvarām pār ASV un Ungāriju pievienoja vēl vienu pret Baltkrieviju, kurai tā bija trešā neveiksme ar vismaz trīs vārtu deficītu - 8:0.

Pirmajā šodien paredzētajā B grupas spēlē Kanāda mērojās spēkiem ar Baltkrievijas izlasi. Kanādieši turnīru sākuši ar divām pārliecinošām uzvarām pār ASV (5:1) un Ungāriju (7:1). Baltkrieviem, kuri pirms čempionāta runāja par pusfināla sasniegšanu, čempionāts sācies pagalam nesekmīgi - 2:6 pret Somiju un 3:6 pret ASV.

Jau pēc spēlētas minūtes baltkrievi ieguva skaitlisko vairākumu, bet divu minūšu laikā neko nespēja izveidot. Cīņas spara viņiem netrūka, bet tā vairāk bija traucēšana kanādiešiem spēlēt hokeju. Līdz pirmā perioda vidum Baltkrievijas hokejisti turpināja spēlēt aktīvi, neatpaliekot no saviem pretiniekiem. Perioda 11. minūtē briesmas radās pie Baltkrievijas vārtiem, bet Kevins Lalands tās novērsa. Tuvojoties perioda izskaņai, Kanāda arī tika pie sava pirmā vairākuma. To realizēt izdevās minūtes laikā, salaužot baltkrievu pretestību. Pēc cīņas vārtu priekšā vārtus guva Deriks Brasārs - 1:0.

Pēc gūtajiem vārtiem kanādieši jau daudz ilgāk mēdza uzturēties pretinieku zonā, radīja vārtu gūšanas momentus, bet pirmajā periodā rezultātu vairs neizmainīja. Kas neizdevās pirmā perioda izskaņā, tas izdevās otrā sākumā, kad ātro pretuzbrukumu ar precīzu metienu noslēdza Korijs Perijs (2:0). Kanādieši uzreiz varēja gūt vēl vienus vārtus, bet ripa aizslīdēja nedaudz garām. Sekoja vairākums Baltkrievijai, bet kanādieši izvērsa ātro uzbrukumu, kas pēc video atkārtojuma noskatīšanās beidzās ar ieskaitītu vārtu guvumu. Līdz perioda vidum Kanāda izturēja divus mazākumu, kā arī tika pie vēl pāris reālām vārtu gūšanas iespējām. Savs skaitliskais vairākums tika realizēts pēc atkārtota metiena, kad Lalands jau bija guļus uz ledus. Tādējādi rezultāts kļuva 4:0.

Kanādas izlase neapstājās, 20 sekundes vēlāk guva arī piektos vārtus. Kevins Lalands beidza šo maču, atstājot savu vietu vārtos Dmitrijam Milčakovam. Turpinājumā baltkrievi izturēja divus mazākumus un līdz perioda beigām nosargāja savus vārtus neskartus. Trešo periodu vairākumā sāka Kanāda, turpinot mest ripas baltkrievu vārtos (6:0). Rezultāts nemainījās līdz trešā perioda vidum, kad ar precīzu metienu izcēlās Marks Stouns, tiekot pie pirmā punkta šajā mačā. Baltkrievijas izlase vēlējās gūt vismaz goda vārtus, bet neizdevās tikt pie kādas iespējas to paveikt. Kanādieši turpināja turēt ripu vairāk pretinieku zonā, esot tuvāk astotajiem vārtiem, nekā baltkrievi pirmajiem. Nedaudz vairāk nekā sešas minūtes līdz mača beigām vairākumu realizēja Maikls Matesons. Kanāda neapstājās, bet tomēr palika šajā mačā pie 8:0.

Vārti: 16:26 Brasārs (Perijs, Dušanē) 0:1, 21:03 Perijs (Marejs) 0:2, 23:58 O'Rīlijs (Dženers, Sīsī) 0:3, 31:19 Dušenē (Brasārs, Sīsī) 0:4, Hals (Makdeivids) 0:5, 41:26 O'Rīlijs (Dušenē, Šeifels) 0:6, 49:17 Stouns (Šeifels) 0:7, 53:52 Matesons (Galagers, Makdeivids) 0:8.Soda minūtes: 32-13Metieni: 13-40Vārtsargi: Kevins Lalands (31:39 Dmitrijs Milčakovs) - Kems Talbots