11.05.2012. 22:23
Pasaules hokeja čempionāta Helsinku apakšgrupas spēlē šovakar Kanādas valstsvienība ar 5:3 uzvarēja Somijas izlasi.

Spēles 6. minūtē pēc kanādiešu kļūdas vidējā zonā mača rezultātu atklāja Anti Pīlstrēms. Pēc neilga laika kanādieši nopelnīja divus noraidījumus un 11. minūtē Miko Koivu vairākumā dubultoja Somijas izlases pārsvaru, piespiežot Kanādas komandas galveno treneri Brentu Sateru pieprasīt minūtes pārtraukumu. Pirmajās 20 minūtēs metienu attiecība bija 15 pret četri somu labā, kas lielā mērā raksturoja pirmā perioda gaitu.

Otro trešdaļu Kanādas hokejisti sāka aktīvāk un 6. minūtē rezultāta starpību samazināja Aleksandrs Barouzs, taču jau pēc pāris minūtēm vairākumā Jusi Jokinens atjaunoja divu vārtu pārsvaru mājiniekiem. Otrā perioda 15. minūtē Džons Tavaress atkal samazināja rezultāta starpību, bet nepilnas divas minūtes līdz trešdaļas beigām Džefs Skiners izlīdzināja rezultātu.

Trešā perioda 7. minūtē Ivanders Keins pirmoreiz mačā vadībā izvirzīja Kanādas valstsvienību. Atlikušajā laikā somiem neizdevās realizēt vairākumu, bet vārtsarga nomaiņa pret sesto laukuma spēlētāju beidzās ar Džordana Eberles precīzo metienu tukšos vārtos.

Atgādinām, ka šīs dienas pirmajā Helsinku apakšgrupas mačā ASV valstsvienība ar 3:2 papildlaikā pārspēja Kazahstānas hokejistus.