21.02.2014. 21:08
Soču olimpiskā hokeja turnīra finālā piektdien iekļuva pašreizējā olimpiskā čempione Kanādas izlase, kas ar minimālu 1:0 rezultātu pārspēja ASV. Vienīgos vārtus spēles 22.minūtē guva Džeimijs Benns.

Tādējādi Kanāda finālā svētdien plkst.14 tiksies ar Zviedriju, bet ASV sestdien pret Somiju cīnīsies par bronzu.

Pirmajā periodā katrai no komandām bija pa vienai iespējai skaitliskajā vairākumā, kas gan netika izmantotas. Kopumā bīstamāk un nedaudz biežāk (metieni 16-11) uzbruka kanādieši, kamēr ASV vārtsargs Džonatans Kviks tika galā ar visiem raidījumiem.

Otrā perioda pašā ievadā Džeimijs Benns teicami mainīja ripas lidojuma virzienu pēc Džeja Būmīstera uzmetiena, izvirzot vadībā Kanādu. Izcietuši vēl vienu mazākumu, kanādieši ar jaunu sparu metās uzbrukumā, tomēr visas briesmas likvidēja Kviks. Perioda beigās amerikāņiem bija vēl viena iespēja spēlēt vairākumā, bet pēc spēlētām 40 minūtēm arvien ar minimālu 1:0 priekšā Kanāda.

Arī trešajā periodā biežāk uzbruka kanādieši, trešdaļas vidū tiekot pie kārtējā vairākuma. Arī turpinājumā daudz bīstamāk darbojās Kanāda, amerikāņiem dodoties vien pretuzbrukumos. Mača pedējā minūtē ASV mainīja vārtsargu, tomēr kaut vienus vārtus gūt tā arī nespēja.

Kerijs Praiss atvairīja 31 ASV metienu, kamēr Džonatans Kviks tika galā ar 36 no 37 raidījumiem.

Iepriekš cīņā par vietu pusfinālā Kanāda tikai ar 2:1 mača beigās izrāva uzvaru pār Latviju, bet amerikāņi ar 5:2 pārliecinoši apspēlēja čehus.

ASV un Kanāda pirms četriem gadiem tikās Vankūveras olimpisko spēļu turnīra finālā, toreiz ar 3:2 papildlaikā triumfējot kanādiešiem.

Pirmajā pusfinālā Zviedrija piektdien ar 2:1 pārspēja Somiju.

Lux Logi, PVC logu izgatavošana Lux Logi, PVC logu izgatavošana Ruses 6 k.1, Rīga, LV-1029
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa