09.02.2017. 10:24

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Aiva pirms septiņiem gadiem sāka strādāt par treneri Saulkrastos un izveidotajā grupā iesaistīja abus savus bērnus. Aivai pašlaik ir tikai 39 gadi, jo Turīnas olimpiskajās spēlēs viņa startēja jau kā divu bērnu māmiņa. Trenējusies arī pie olimpiskās čempiones Veras Zozuļas, viņa vēl izmēģinājusi spēkus sieviešu bobslejā pilotes lomā.

Lai gan trase ir tā pati, bobslejs ir pavisam kas cits, uzsvēra Aiva. Viņa bobsleju uzskata par fiziski smagu un sievietēm nepiemērotu, tomēr guvusi interesantu pieredzi.

Aiva pieļauj, ka bērni kamaniņu sportā ir pašas nepiepildīto sapņu turpinājums, jo Kendija un Kristers tagad visu izdarot daudz labāk. Aiva neuzskata talantu par izšķirošu, jo, viņasprāt, kamaniņu sportā svarīgākais ir ieguldītais darbs. Aiva ir pabeigusi Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA), strādājusi par audzinātāju bērnudārzā, fizioterapeiti un treneri Murjāņos.

Ģimenes ieguldījumu bērnu panākumos Aiva saskata ne tik daudz finansiāli, jo bērniem kamaniņu sportā maksa netiek prasīta, cik bērnu nodarbēs ieguldītajā laikā. Taču gan Kendija, gan Kristers paši gribējuši izmēģināt spēkus kamaniņu sportā, kur vēl pavisam maziņi bijuši tuvu visiem notikumiem.

Pirms trim gadiem 15 gadus vecais Kristers un divus gadus vecākā Kendija Siguldā izcīnīja sudrabu Pasaules kausa sacensībās jauniešiem. Šogad pēc uzvaras pasaules junioru čempionātā Kristers pastāstīja, ka ģimene viņu ļoti atbalsta. Stāsts par Aparjodiem var būt rosinošs arī kādai citai ģimenei sākt, trenēt un stimulēt savas atvases, un beigās visiem kopā arī uzgavilēt.Ogres namsaimnieks, SIA, Struktūrvienība Neptūns Meža prospekts 9, Ogre, Ogres n., LV-5001
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties