22.12.2015. 12:18
Latvijas izlases dalībnieks kalnu slēpošanā Kristaps Zvejnieks vakar Itālijas kalnu ciematā Pocā Difasā Eiropas kausa posmā kalnu slēpošanā 101 dalībnieka vidū slaloma disciplīnā izcīnīja 10.vietu, pirmo reizi karjerā iekļūstot desmitniekā šāda mēroga sacensībās. Uzvaru svinēja Vankūveras Olimpisko spēļu 15.vietas ieguvējs Marks Džini no Šveices, kuram mūsu sportists divu braucienu summā zaudēja 2,95 sekundes.

Decembra otrajā pusē īsi pirms Ziemassvētkiem ļoti labus rezultātus sāk uzrādīt ne tik veiksmīgi sezonu Eiropas kausos iesākušais Kristaps Zvejnieks. Sestdien EK paralēlajā slalomā viņš pārvarēja kvalifikāciju un ierindojās dalītā 17.-32.vietā no kopumā 98 startējušajiem dalībniekiem, bet pirmdienas vakarā Kristaps sasniedza savu labāko rezultātu kontinenta kausā iegūtās vietas ziņā. Līdz šim Eiropas kausā mūsu labākajam kalnu slēpotājiem sešas reizes bija izdevies iekļūt divdesmitniekā, ar vienpadsmito vietu kā augstāko rezultātu. Šoreiz rezultāts uzlabots par vienu pozīciju, un pirmo reizi sasniegts desmitnieks.

Startējot ar 39.numuru un pirmo trasi veicot 1:00,73, Kristaps uzrādīja tobrīd 20.laiku (+2,67 s). Aiz viņa tikai vienam, ar 62.numuru startējušajam 19 gadus jaunajam itālim Vakari, izdevās uzlabot mūsu pārstāvja laiku, līdz ar to Kristapam pirmajā braucienā 21.vieta un labā desmitā starta pozīcija otrajā braucienā, uz ko pirmo trīsdesmitnieku pēc pirmās trases grieza otrādi. Otro braucienu mārupietis veica vēl labāk, uzrādot tajā 9.laiku (+0,91 s) un nobraucot tikai par 0,02 sekundēm lēnāk nekā līderis pēc pirmā brauciena francūzis Bufē, kurš pirms nedēļas pasaules kausā Valdizērā bija 22.vietā.

Ar labo sniegumu otrajā braucienā K.Zvejniekam izdevās pakāpties uz pusi augstāk – sākotnēji no 21.vietas uz 12.vietu, bet vēlāk, kad divus priekšā esošos diskvalificēja, tomēr izdevās par vienu pozīciju pārspēt līdzšinējo labāko rezultātu un pirmo reizi karjerā tikt desmitniekā. Divu braucienu summā no uzvarētāja SK ”Virsotnes” pārstāvis atpalika 2,95 sekundes, bet no trijnieka tikai pusotru sekundi, tāpēc ka pirmie divi bija krietni priekšā pārējiem. Kristaps nopelnīja 24,21 FIS punktu.

Ja vietu ziņā tas ir labākais sasniegums, tad FIS punktu izteiksmē ir bijuši trīs labāki rezultāti, kas nozīmē, ka laika ziņā mūsu sportists šīs trīs reizes ir bijis tuvāk uzvarētājiem. Labākais rezultāts šāda mēroga sacensībās ir 16,04 FIS punkti, kas uzrādīts pirms nepilniem diviem gadiem Bulgārijā, kad uzvarētājam ļoti līdzīga garuma trasē zaudētas 1,83 sekundes.

Uzrādot laiku 1:56,67 un no piektās vietas pakāpjoties uz līderpozīcijām, uzvarēja šveicietis Marks Džini, kurš pasaules kausa posmos desmitniekā ir bijis septiņas reizes, vienā no tām kāpjot uz goda pjedestālu, turklāt uz augstākā pakāpiena. Bufē piekāpās ceturtdaļsekundi un palika otrais, bet trešajā vietā ierindojās pagājušajā sezonā divas reizes pasaules kausa posmos divdesmitniekā iekļuvušais austrietis Volfgangs Herls.

Šovakar Madonnā Dikampiljo (Itālija) Kristaps otro reizi šosezon izies uz startu Pasaules kausa posmā, sacenšoties ar pasaules labākajiem kalnu slēpotājiem slaloma disciplīnā. Tieši šajā Itālijas kalnu ciematā viņš ir uzrādījis labāko rezultātu pirmajā braucienā – 35.vieta. Pirms 9 dienām Valdizērā viņš bija 39.pozīcijā, tā kā Latvijas līdzjutēji ļoti gaida šodienas startu. Pirmais brauciens sāksies plkst.18.45 pēc Latvijas laika.Super Nova, sporta klubs Aviācijas 15, Rīga, LV-1057
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties