02.01.2015. 16:26
Latvijas U16 vīriešu basketbola izlase piektdien, 2. janvārī, Baltijas jūras kausa izcīņas pirmajā spēlē Tallinā otrajā puslaikā ielaida tikai 17 punktus un uzvarēja Somiju ar rezultātu 64:52 (10:21, 15:14, 19:7, 20:10). Artūrs Kurucs, Francis Lācis un Rainers Kalniņš trijatā guva 44 punktus, kā arī pārķēra 12 bumbas.

Pirmajā puslaikā atkārtojās meiteņu spēlēs redzētais. Abas komandas pieļāva vairāk nekā 30 kļūdas (18-15), taču jaunie somi daudz labāk izmantoja savas iespējas perimetrā. Ziemeļnieki iemeta 5 no 16 tālmetieniem, kamēr latvieši netrāpīja nevienu no četriem mēģinājumiem. Statistikā tika fiksēts liels sāncenšu pārsvars rezultatīvajās piespēlēs (0-9). Iznākumā somi izvirzījās vadībā ar desmit punktu pārsvaru – 25:35.

Latvijas rindās līdera lomu no pirmajām minūtēm uzņēmās spēlētājs ar septīto numuru – Artūrs Kurucs. Rodiona jaunākais brālis pirmajā puslaikā pārķēra četras bumbas, izcīnīja četras bumbas aizsardzībā, izmeta astoņus soda metienus un guva 11 punktus.

Atgriežoties no pārtraukuma, Latvijas kadeti ievērojami labāk spēlēja aizsardzībā. Puiši tika līdzi saviem sedzējiem, biežāk piespieda pretiniekus kļūdīties un paši devās ātrajos uzbrukumos. Divarpus minūtes pirms spēles beigām, pateicoties Rainera Kalniņa kārtējai pārķertajai bumbai, izdevās panākt astoņu punktu pārsvaru – 59:51. Atlikušajā laikā uzvara tika nosargāta, bet Kuruca tālmetiens palielināja atrāvienu līdz divpadsmit punktiem.

Latvijas labā spēlēja un punktus guva: Artūrs Kurucs 17 (7ab, 5pb), Francis Lācis 14, Rainers Kalniņš 13 (4ab, 4rp, 5pb), Rolands Opaļevs 6 (8ab), Artūrs Žagars 5, Teodors Bergmanis 2, Anrijs Miška 2, Emīls Pētersons 2, Niks Višņēvičs 2, Dāvids Atelbauers 1, Edgars Kaufmanis, Edgars Šterns-Stirne.