23.03.2012. 23:48
Tallinas basketbola klubs "Kalev/Cramo" (bilance 23-3, #1) piektdien, 23. martā, dienu pirms otrās BBL ceturtdaļfināla spēles pret "VEF Rīga" atsauca savu dalību Igaunijas čempionāta spēlē pret Rakveres "Tarvas" (18-9, #3), saņemot tehnisko zaudējumu 0:20. Jānis Strēlnieks otrajā puslaikā guva 14 punktus, palīdzot Sanktpēterburgas "Spartak" savā laukumā uzvarēt Ņižņijnovogorodas klubu.

“Kalev/Cramo” ceturtdien Saldū zaudēja Rīgas VEF ar astoņu punktu starpību 56:64, sērijā līdz divām uzvarām nonākot zaudētājos ar 0-1. Piektdien talliniešiem bija paredzēta spēle pret Igaunijas čempionāta trešo spēcīgāko komandu - Kaspara Ciprusa, Jura Umbraško un Rinalda Sirsniņa pārstāvēto “Tarvas Rakvere”, taču tā nenotika. “Kalev/Cramo” menedžeris Karels Sibulalts nosūtīja Igaunijas basketbola federācijai paziņojumu, ka komanda uz spēli neieradīsies.

Federācija čempionāta līderiem piešķīra tehnisko zaudējumu. Tādējādi “Tarvas Rakvere” tika pie diviem punktiem, bet “Kalev/Cramo” ieguva laiku sagatavoties otrajai BBL ceturtdaļfināla spēlei. Tikšanās ar VEF notiks 25. martā plkst. 17:00 “Saku Suurhall” arēnā.

Vara Krūmiņa trenētā Valgas komanda (3-24, #8) sīvi pretojās citai galvaspilsētas komandai “Tallinna Kalev” (11-16, #6), taču piedzīvoja zaudējumu ar 76:82.

Lauris Blaus dienvidnieku rindās izcēlās ar “double-double”, 37:11 minūtēs guva 20 punktus (2p 7/11, 3p 0/1, 1p 6/11), izcīnīja 10 atlēkušās bumbas, bloķēja 2 metienus, saņēma 2 personiskās piezīmes un izprovocēja 7 pretinieku pārkāpumus.

Vēl produktīvāks sniegums bija Reinim Strupovičam, kurš, spēlējot bez maiņām, savāca 23 punktus (2p 7/11, 3p 0/5, 1p 9/13), 8 bumbas, 5 piespēles, 2 pārtvertas bumbas, 4 kļūdas, 3 piezīmes un 9 izprovocētus pārkāpumus.

Sanktpēterburgas “Spartak” (bilance 6-7, #6) piektdien dramatiskā spēlē uzvarēja Ņižņijnovgorodas komandu (2-12, #9) ar rezultātu 82:79 (12:24, 25:20, 23:18, 22:17).

Jānis Strēlnieks aizvadīja lielisku spēli, 28:02 minūtēs guva 17 punktus (2p 3/3, 3p 2/5, 1p 5/6), savāca 1 atlēkušo bumbu, izdarīja 3 rezultatīvas piespēles, pārtvēra 4 bumbas, bloķēja 1 metienu, saņēma 4 piezīmes, izprovocēja 4 pretinieku pārkāpumus un nopelnīja trešo labāko lietderības koeficientu komandā 22. Otrajā puslaikā Jānis guva 14 punktus, tai skaitā deviņus ceturtajā ceturtdaļā.

Valērija Ļihodeja rēķinā 19 punkti, 6 bumbas un 6 izprovocētas piezīmes, savukārt Patriks Beverlijs savāca 15 punktus, 9 bumbas un 8 izprovocētus pārkāpumus.

Ainara Bagatska trenētais klubs “Krivbas Basket” (bilance 13-21, #10) viesos zaudēja Doņeckas komandai (25-8, #2) ar rezultātu 77:102 (21:22, 24:22, 22:24, 10:34).

Superlīgas regulārā sezona noslēgsies 12. aprīlī.

Roberta Štelmahera trenētais Pasvales klubs “Pieno žvaigždes” (11-7, #5) piektdien izcīnīja trešo uzvaru pēc kārtas, savā laukumā pieveicot “Kedainiai Triobet” komandu (7-11, #7) ar rezultātu 73:59.

LKL regulārā sezona noslēgsies 15. aprīlī ar “Žalgira” un “Lietuvos rytas” dueli. “Play-off” spēlēm kvalificēsies astoņas labākās vienības. Ceturtdaļfināli sērijā līdz divām uzvarām notiks 17., 19. un, ja nepieciešams, 21. aprīlī.

Katalāņu klubs “Tarragona Basquet 2017” izbraukumā Estremadūrā zaudēja “Caceres” vienībai ar 59:71 (17:12, 10:23, 20:21, 12:15).

Andrejs Šeļakovs 19:42 minūtēs guva 4 punktus (2p 2/8), izcīnīja 11 atlēkušās bumbas (labākais rādītājs komandā), 1 reizi piespēlēja, 1 reizi kļūdījās, bloķēja 2 metienus, saņēma 2 piezīmes, izprovocēja 1 pārkāpumu un nopelnīja trešo labāko lietderības koeficientu komandā 8.

Riohas klubs “Knet&Eniac” mājās piekāpās Galisijas komandai “C.B. Breogan Lugo” ar rezultātu 79:86 (15:14, 17:26, 25:20, 22:26).

Mareks Mejeris 24:38 minūtēs savāca 10 punktus (2p 4/6, 1p 2/2), 3 atlēkušās bumbas, pa 2 reizēm rezultatīvi piespēlēja, kļūdījās, pārtvēra bumbu, bloķēja metienu, saņēma 1 piezīmi, izprovocēja 3 pārkāpumus un nopelnīja otru labāko lietderības koeficientu komandā 17.

Izmantotie resursi:Eesti Korvpalliliit