14.11.2012. 20:55

Šovakar Latvijas Basketbola līgas 1.divīzijas spēlē piekto uzvaru astoņās spēlēs izcīnīja "Jūrmala/Fēnikss", kas savā laukumā pieveica "Jēkabpils" vienību – 87:86. Ceturtās ceturtdaļas gaitā jūrmalniekiem bija arī 12 punktu pārsvars. Otrā vakara spēlē "Turības" basketbolisti uzvarēja U-18.

Jūrmalnieki pēc Ozola metiena atklāja rezultātu, taču pēc tam ātri vien nokļuva iedzinēju lomā ar 2:9. Vēlāk spēle izlīdzinājās, taču uz brīdi mājiniekiem bija arī deviņu punktu deficīts, ko līdz ceturtdaļas beigām "Jūrmalai" izdevās samazināt līdz četriem punktiem – 24:28.

Otrajā ceturksnī jūrmalnieki pakāpeniski deldēja "Jēkabpils" pārsvaru un pēc Čodera metiena beidzot viesus arī panāca – 34:34. Tomēr izvirzīties vadībā laukuma saimniekiem tā arī neizdevās, tādejādi puslaika pārtraukumā "Jūrmala/Fēnikss" basketbolistiem nācās doties ar triju punktu deficītu – 47:50.

Pēc Šlesera un Medņa rezultatīvajiem uzbrukumiem trešās ceturtdaļas sākumā jūrmalnieki pirmoreiz kopš spēles sākuma izvirzījās vadībā (51:50). Trešā desmitminūte pagāja laukuma saimnieku zīmē, kas pēc pārtraukuma bija pārņēmusi iniciatīvu un saimniekoja laukuma. Ceturtdaļas gaitā "Jūrmala/Fēnikss" bija ieguvusi pat deviņu punktu pārsvaru, bet ceturksni noslēdza ar +5 jeb 72:67.

Pēdējā ceturtdaļā jūrmalnieku pārsvars sasniedza pat 12 punktus (81:69), ko "Jēkabpilij" izdevās sadeldēt vairāk nekā uz pusi, bet pēdējā pusminūtē pa līdz minimumam – 87:86. Uzreiz pēc tam jūrmalnieki pieprasīja minūtes pārtraukumu, bet atlikušajās 13 sekundēs spēja minimālo pārsvaru noturēt, izcīnot piekto panākumu šosezon – 87:86.

Otrajā šī vakara spēlē Biznesa augstskolas "Turība" komanda savā laukumā ar 81:64 pieveica U-18 izlasi. Lai gan pēc pirmās ceturtdaļas "turībniekiem" bija deviņu punktu deficīts, mača turpinājumā laukuma saimnieki darbojās krietni pārliecinošāk, gūstot uzvaru.

Tiesa, U-18 komandai nācās iztikt bez sava iepriekšējās spēles varoņa Dāvja Geka (30 punkti sensacionāli uzvarētajā spēlē pret Valmieru - 84:80), tādejādi līdera lomu bija jāizvēlas citiem. U-18 basketbolistiem tas bija piektais zaudējums sešās spēlēs, bet "Turība" izcīnīja trešo panākumu astoņos mačos.

Jūrmala/Fēnikss – Jēkabpils 87:86 (24:28, 23:22, 25:17, 15:19)Jūrmala: Čoders 19, Brauns 19, Ozols 14, Mednis 12, Dilevka 11, Šlesers 6, Liepa 6.Jēkabpils: Hils 29, Aleksejevs 22+10AB, O'Braiens 11, Pīternieks 10, Mediss 6, Hlebovickis 5, Virsis 3.

Turība - U18 81:64 (15:24, 21:9, 22:15, 23:16)Turība: Sokolovs 21, Vīņauds 18, Sīpoliņš 13, Apsītis 13, Kalniņš 5, Motivāns 4, Veinbergs 3, Rudmiezis 2, Strādnieks 2.U18: Gludītis 14, Pasečniks 13, Ginters 10, Pļavnieks 8, Čavars 8, Mežnieks-Zahars 3, Pāže 2, Duļevskis 2, Paipa 2, Gertsons 2.