19.12.2015. 20:21
Šīs dienas Aldaris Latvijas Basketbola līgas (LBL) centrālā spēle risinājās Valmierā, kur principiālā duelī valmierieši uzņēma "Jūrmalu/Fēnikss". Jūrmalnieki kontrolēja notikumu gaitu teju visas spēles garumā, sagādājot pretiniekiem pirmo zaudējumu mājās ar rezultātu 89:80.

Valmieras un Jūrmalas komandu duelis šosezon ir interesants no vairākiem aspektiem, gan treneru, gan spēlētāju, kuri vēl pirms sezonām bijuši otrā frontes pusē. Pirmajā savstarpējā tikšanās reizē Lapmežciemā valmierieši pirmajā puslaikā iekrāja 20 punktu pārsvaru, kuru ar grūtībām, bet tomēr izdevās noturēt (77:71). Valmierā spēle atkal sākās no 0:0, jūrmalniekiem esot pilnībā gataviem cīnīties par ceturto uzvaru pēc kārtas un sagādāt valmieriešiem pirmo zaudējumu savā laukumā.

Spēli ļoti labi sāka mājinieki, divās ar pusi minūtēs izvirzoties vadībā ar 9:3. Tajā brīdī valmieriešu uzbrukums iestrēga, bet ar Kristapa Medisa veiksmīgo spēli uzbrukumā "Jūrmala/Fēnikss" veica izrāvienu, pārņemot vadības grožus savās rokās - 16:11. Valmieras komanda nespēja tikt galā ar pretinieku piedāvāt zonas aizsardzību, bet Mediss realizēja tālmetienu, gūstot jau savu desmito punktu. Pēdējā minūtē komandas vairs punktus neguva, dodoties atpūtā pie rezultāta 19:11.

Otrās ceturtdaļas ievadā rezultāta starpība pirmo reizi sasniedza arī 10 punktus, jūrmalniekiem turpinot rādīt ļoti stabilu sniegumu uzbrukumā. Tiesa valmierieši sāka pakaļdzīšanos, nesolot viesiem vieglu maču. Ar katru minūti viesu pārsvars lēnām ruka, ceturtdaļas vidū paliekot vien četru punktu apjomā, bet pēc Haralda Kārļa trīs punktu gājiena rezultāta starpība palika vien minimāla (29:30). Mājinieku prieki gan bija īsi, jo jūrmalnieki uzreiz atbildēja ar mazu piecu punktu izrāvienu. Pēc Māra Ziediņa efektīvā trieciena grozā no augšas un minūtes pārtraukuma pirmā puslaika izskaņā produktīvu sniegumu turpināja rādīt Kārlis, gūstot piecus punktus pēc kārtas un atkal samazinot deficītu līdz minimumam. Atlikušajās 40 sekundēs punkti vairs netika gūti, komandām dodoties puslaika pārtraukumā pie rezultāta 37:36 jūrmalnieku labā.

Otro puslaiku ar 7:0 izrāvienu sāka viesi, bet to apturēja pirmajā puslaikā maz spēlējušais Raimonds Gabrāns. Laukumā atgriezās arī Armands Šķēle, kurš līdz šim nespēja parādīt labu sniegumu. Tieši viņš ar precīzu tālmetienu atbildēja Edgara Jeromanova precīzajam trejacim, neļaujot pretiniekiem turpināt audzēt pārsvaru. Valmieras komanda regulāri te samazināja deficītu, te atkal izlaida iegūto. Ar lielu enerģiju visu trešo ceturtdaļu aizvadījušais Šķēle neilgi pirms ceturtdaļas beigām pēc caurgājiena savainoja potīti, ar ko arī viņam mačs bija galā. Tikmēr jūrmalnieki ar Ivara Riharda Žvīgura pūlēm bija atjaunojuši deviņu punktu pārsvaru. Pirms izšķirošās spēles daļas "Jūrmala/Fēnikss" atradās vadībā ar 66:55.

Ceturtajā ceturtdaļā valmierieši centās uzsākt pakaļdzīšanos, bet viesiem ar grūtībām regulāri bija atbilde, rezultāta starpībai būtiski nemainoties. Jūrmalas komandas basketbolisti ļoti labi spēlēja abos laukuma galos, kas trīs minūtes līdz pamatlaika beigām ļāva atrasties vadībā ar 79:70. Edgars Jeromanovs ilgi organizēja savas komandas uzbrukumus, jo laiks ritēja viesu labā. "Valmiera/Ordo" nespēja atgūties, ciešot savu pirmo zaudējumu šosezon savā laukumā. Mačs noslēdzās ar rezultātu 89:80.

Jūrmalas komandas labā 18 punktus guva Kristaps Mediss, bet attiecīgi 15 un 13 punkti Mārim Ziediņam, Ivaram Rihardam Žvīguram un Edrū Šmitam, kura rēķinā arī deviņas atlēkušās bumbas. "Valmieras/ORDO" rindās rezultatīvākais ar 25 punktiem bija Jānis Kaufmanis, bet attiecīgi 17 un 15 punkti Haraldam Kārlim un Mārtiņam Laksam.

"Valmiera/Ordo" - "Jūrmala/Fēnikss" 80:89 (11:19, 25:18, 19:29, 25:23)

"Valmiera/Ordo": Kaufmanis 25, Kārlis 17 (6 ab), Laksa 15, Jonāts 9 (7 ab), Škēle 5, Rozītis 4 (6 ab), Gabrāns 2, Bērziņš 2, Vīņauds 1, Iļjins."Jūrmala/Fēnikss": Mediss 18, Ziediņš 15, Šmits 13 (9 ab), Žvīgurs 13, Jeromanovs 8 (8 rp), Elksnis 8, Kušnirovs 6 (7 ab), Pinete 5, Roberts 3, Štelmahers, Feldmanis.