03.08.2012. 20:33
Latvijas U18 vīriešu basketbola valstsvienība piektdien, 3. augustā, pārbaudes spēlē Liepājas Olimpiskajā centrā zaudēja Itālijas izlasei ar rezultātu 62:77 (16:20, 16:19, 21:14, 9:24). Rezultatīvākais mājinieku rindās ar 17 punktiem bija valmierietis Rolands Šmits. Sestdien plkst. 18:30 komandas tiksies atkārtoti.

Latvija: Brizgalovs, Geks, Krastiņš, Adiņš, Šmits

Pirmajā spēlē pret Itāliju nepiedalījās uzbrūkošais aizsargs Ivars Žvīgurs un centra spēlētājs Iļja Gromovs. Otrā trūkumu nācās izjust cīņā zem groziem, kurā Latvija zaudēja ar 24-36. Itālieši ar augstāku metienu realizācijas procentu uzbruka gan soda laukumā, gan perimetrā, tāpēc guva likumsakarīgu panākumu.

Trešās ceturtdaļas beigās Latvijai izdevās veikt 9:2 izrāvienu. Tajā atzīmējās Geks, Štelmahers, Leimanis un Pasečņiks, pirms pēdējām desmit minūtēm panākot neizšķirtu 53:53. Ceturtās ceturtdaļas sākumā itāliešu atbildēja ar 0:9 pretuzbrukumu, taču droši nevarēja justies līdz pēdējām divām minūtēm. Vēl īsi pirms pamatlaika beigām komandas šķīra tikai seši punkti 62:68, tomēr izskaņā viesi veica otru 0:9 izrāvienu, nosverot spēles iznākumu savā labā.

Latvijai spēlēja un punktus guva: Rolands Šmits 17 (2p 4/6, 3p 1/2, 1p 6/7; 4ab, 3rp), Elvis Endzels 8, Edgars Štelmahers 8, Dāvis Geks 7 (5ab, 3rp), Roberts Krastiņš 6, Anžejs Pasečņiks 6, Dmitrijs Brizgalovs 4, Armands Ginters 2, Česlavs Mateikovičs 2, Toms Leimanis 2, Rihards Adiņš (5pp), Kārlis Muižnieks.

Metieni no spēles: 21/57 vs 27/502p: 16/37 vs 19/313p: 5/20 vs 8/191p: 15/19 vs 15/21AB: 24 vs 36RP: 10 vs 9Kļ.: 11 vs 15Personiskās piezīmes: 20 vs 24

Spēlētājs Sporta skola Poz. Augums/Gads Dzimš.v.