24.08.2013. 16:24
Pauls Jonass šodien uzvarēja Eiropas motokrosa čempionāta kvalifikācijas braucienos priekšpēdējā sezonas posmā Lielbritānijā un jau svētdien centīsies kļūt par EMX125 klases čempionu.

A grupas pusfinālā, kur startēja 24 dalībnieki, Jonass par 2.8 sekundēm apsteidza francūzi Nikolā Derkūru, kurš šobrīd ir viņa sīvākais konkurents kopvērtējumā. Pārējie atpalika ievērojami - trešajā vietā esošais Davids Herbreto Jonasam zaudēja 35 sekundes.

Savukārt B pusfinālā uzvarēja zviedrs Antons Lindgrēns, kurš kopvērtējumā ierindojas ceturtajā vietā. Viņš par 1.3 sekundēm apsteidza holandieti Kalvinu Vlānderenu.

Otrs latviešu motokrosists Tomass Šileika piedalījās brīvajos treniņbraucienos, kur 48 dalībnieku konkurencē ierindojās 24. vietā, taču pusfinālā uz starta neizgāja. Jāpiemin, ka Jonass bija ātrākais arī treniņbraucienos, kur tuvāko sekotāju apsteidza par 1.4 sekundēm.

Šobrīd kopvērtējumā Jonasam ir 168 punkti, bet viņam seko Derkūrs ar 131 un Vlānderens ar 129 punktiem.

Finālbrauciens, kurā Jonass var nodrošināt sev Eiropas čempiona titulu, notiks svētdien.