24.04.2014. 09:41
Latvijas kausa izcīņas finālā šodien iekļuva "Jelgavas" futbolisti, kas Zemgales Olimpiskā centra laukumā ar 1:0 pagarinājumā uzveica "Liepāju". Vienīgais vārtu guvums Vladislava Kozlova rēķinā.

, nra.lv, Sports

Lai gan pirmajā puslaikā vārti netika gūti, par garlaicīgu spēli sanākušie līdzjutēji sūdzēties nevarēja. Vārtu gūšanas iespējas bija abām komandām, bet nedaudz saturīgāku sniegumu uzbrukumā demonstrēja jelgavnieki, lai gan labākais moments bija liepājniekam Valērijam Afanasjevam, kurš netika galā ar "Jelgavas" vārtsargu Kasparu Ikstenu.

Laukuma saimnieki uzbrukumā koncentrējās uz spēli otrajā stāvā, tomēr ar visiem centrējumiem un Mārča Oša tālajiem metieniem no sānu līnijas liepājnieki tika galā. Puslaika izskaņā pēc Romāna Bespalova ļoti asā pārkāpuma spēle kļuva nedaudz emocionālāka, tomēr pirmās 45 minūtes noslēdzās ar kopumā mačam atbilstošu 0:0.

Otrā puslaika sākumā jelgavnieki pakāpeniski pārņēma iniciatīvu un spēja radīt vairākas bīstamas iespējas pie Raivo Varažinska vārtiem. Labākais bija Aleksandram Gubinam, kurš pēc Georgija Diakvnišvili izpildītā soda sitiena bija pirmais pie Varažinska atvairītās bumbas, tomēr no ļoti tuvas distances uzsita virsū liepājnieku vārtsargiem. Drīz sev labu iespēju sagādāja Vladislavs Kozlovs, tomēr arī viņa sitiens lidoja tieši virsū viesu vārtsargam.

Drīz gan trūkties dabūja arī jelgavnieku aizsardzība – "Liepāja" izspēlēja stūra sitienu, un Dāvis Ikaunieks no soda laukuma malas gandrīz iegrieza bumbu tālajā augšējā vārtu stūrī, tomēr liepājnieka sitiens satricināja vārtu pārliktni. Otrā puslaika vidū laukumā devās arī Māris Verpakovskis, tomēr mača ritējums pamazāk kļuva mierīgāks, komandām vairs lieki neriskējot un nemēģinot saasināt situāciju.

Arī papildlaika pirmajās 15 minūtēs vārti netika gūti. Neliels pārsvars spēlē bija liepājniekiem, tomēr līdz vārtu gūšanas iespējām netika ne Kurzemes kluba futbolisti, ne mājinieki.

Nākamās 15 minūtes startēja ar mājinieku vārtu guvumu. Pēc tālas piespēles par bumbu labi pacīnījās Maksims Daņilovs – pēc viņa sitiena bumbu atvairīja no vārtiem izgājušais Varažinskis, bet pirmais pie bumbas bija Kozlovs, kurš ieripināja apaļo priekšmetu tukšos vārtos.

Liepājnieki metās atspēlēties, tomēr "Jelgavas" aizsardzība darbojās pietiekami labi, lai viesi netiktu līdz vārtu guvumam. Mača kulminācija bija papildlaika pēdējā minūtē, kad pēc centrējuma "Liepājas" futbolisti spēja ar galvu raidīt bumbu garām Ikstenam, tomēr apaļais priekšmets trāpīja pa vārtu stabu, atstājot kurzemniekus bez Latvijas kausa izcīņas fināla.