21.06.2015. 08:42
Ar Jaundzēlandes U20 komandas uzvaru pār Anglijas vienaudžiem (21:16) vakar vakarā noslēdzās Pasaules čempionāts regbijā šajā vecuma grupā. DĀR ieņēma trešo vietu.

Jaundzēlande un Anglija U20 vecumā sevi ir pierādījušas kā divas galvenās pretendentes uz zeltu jau vairāku gadu garumā, tāpēc viņu satikšanās šī gada finālā drīzāk ir jāsauc par likumsakarību, nevis veiksmi.

Spēle noritēja visai saspringtā gaisotnē un, lai arī Anglijas juniori prata pirmie izvirzīties vadībā (piezemējums Maksa Klārka kontā, spēles 3. minūtē), puslaika pārtraukumā komandas gāja pie rezultāta 11:10 par labu dienvidu puslodes komandai, jo viņi ne tikai realizēja soda sitienus, bet arī izdarīja piezemējumu, kas bija Vinsa Aso kontā.Akira Ioanī arī sekoja sava komandas biedra piemēram un jau pašā otrā puslaika ievadā vēlreiz bumbu nogādāja angļu ieskaites zonā. Šis notikumu pavērsiens arī noteica visas spēles tālāko gaitu un, kā izrādījās vēlāk, arī mača iznākumu.

Anglijas U20 regbisti ar lieliem spēkiem mēģināja veidot uzbrukumus un vairākas reizes viņiem izdevās nonākt arī tiešā gala zonas tuvumā, taču Jaundzēlandes "Baby Blacks" spēlētāji lieliski spēlēja aizsardzībā un izjauca jebkuru angļu mēģinājumu gūt piecus punktus.

Beigu rezultāts 21:16 un Jaundzēlande izcīnīja savu piekto U20 čempionu titulu šī turnīra pastāvēšanas astoņu gadu laikā, bet pirmo kopš 2011. gada. Interesanti, ka iepriekšējais turnīrs, kurā Jaundzēlande bija uzvarējusi, arī notika Itālijā un finālā viņi apspēlēja Angliju (33:22).

Tāpat vakardien notika arī pārējās spēles par galīgo vietu sadalījumu turnīrā. Mačā par trešo vietu DĀR pārspēja Franciju ar 37:18.Turnīrā par piekto vietu, "mazajā finālā" tikās Austrālija un Velsa. Šajā cīņā ar 28:23 pārāki izrādījās austrālieši, bet šī paša mini turnīra ietvaros, spēlē par septīto vietu, Īrija ar 17:9 pieveica Skotiju.

Savukārt nosacītajā zaudētāju grupā turnīru uz pozitīvas nots noslēdza Argentīnas jaunā regbija paaudze, kuri ar 38:21 uzveica Japāņus.Interesanti, ka arī spēle par 11. vietu bija visai apmeklēta, jo tajā mājnieki, Itālijas izlase, tikās ar Samoā regbistiem. Šai spēlei bija ne tikai prestiža jautājums, bet arī cīņa par nepalikšanu pēdējā vietā, kas automātiski nozīmēja arī izkrišanu no spēcīgāko sabiedrības. Itāļi, lai arī tehniski paši neveica piezemējumus, tika pie diviem soda piezemējumiem un beigu beigās ar viena punkta pārsvaru (20:19) izcīnīja svarīgo uzvaru.

Pasaules čempionāti U20 vecuma grupā, pretēji Pasaules kausam regbijā, notiek katru gadu un nākošais, 2016. gada Pasaules kauss, norisināsies Anglijā, bet vēl pēc gada labākie U20 regbisti attiecības skaidros Gruzijas regbija laukumos.