04.09.2012. 21:02
Šodien, 4. septembrī, piektās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonas atklāšanas spēlē tikās iepriekšējā gada Gagarina kausa izcīņas finālisti – „Megasport” arēnā Harija Vītoliņa un Oļega Znaroka trenētais Maskavas „Dinamo” uzņēma latviešu aizsarga Georgija Pujaca pārstāvēto Omskas „Avangard”. Spraigā spēlē ar 3:2 uzvaru pēcspēles metienos izcīnīja pašreizējā čempione "Dynamo".

Spēle iesākās ar viesu ofensīvu, un ātri vien omskieši izprovicēja mājiniekus uz diviem noraidījumiem. Lai arī uzbrukumu un metienu „Dynamo” vārtu virzienā netrūka (pirmajā vairākumā divreiz bīstami pa vārtiem no distances meta arī Pujacs), Aleksandrs Jerjomenko palika nepārspēts.

Ilgi gan mājiniekiem savu cietoksni nosargāt neizdevās – neveiksmīgi nospēlēja maskaviešu vārtsargs Jerjomenko, kurš nespēja ripu atvairīt pēc Antona Kurjanova nepārāk spēcīgā tālšāviena (1:0). Neskatoties uz neveiklo sniegumu vārtu zaudējumā, perioda turpinājumā mājinieku vārtsargs nospēlēja nevainojami, ne reizi vien glābjot koamndu no otrajiem zaudētajiem vārtiem.

Mājinieki pēc negaidīti sliktā pirmā perioda attapās līdz ar otrās trešdaļas sākumu. Pārņēmuši iniciatīvu, „Dynamo” hokejisti tik un tā nespēja uzlauzt Kari Ramo vārtus – teicamu vārtu gūšanas iespēju neizmantoja nedz Konsantīns Gorovikovs, nedz Igors Volkovs, nedz arī Mihails Aņisins, kā rezultātā somu vārtsargs viennozīmīgi kļuva par otrā perioda pamanāmāko spēlētāju.

Mača ritējums kardināli izmainījās trešdaļas izskaņā, kad „Avangard” divreiz pēc kārtas palika skaitliskajā mazākumā; pirmais „Dynamo” vairākums noslēdzās jau pēc 19 sekundēm, kad pēc teicamām partneru piespēlēm izcēlās Deniss Kokarevs, otrais – ar vairākiem raidījumiem pa vārtu konstrukciju un nerealizētu Jurija Babenko bullīti.

Izšķirošajā periodā bīstamus momentus izveidoja abas vienības, tomēr, laikam ejot, arvien izteiktāks kļuva mājinieku pozicionālais pārsvars, un maskavieši panāca savu – skaitlisko vairākumu no vārtu priekšas izmantoja Mihails Aņisins, ieraidīdams atlēkušo ripu vārtos un panākdams jau 2:1 maskaviešu labā.

Intriga neizpalika. Vienā no retajiem viesu pretuzbrukumiem negaidīti neizšķirtu panāca "Avangard" jaunpienācējs Tomašs Zaborskis, līdz ar to, lai noteiktu mača uzvarētāju, ar 60 minūtēm izrādījās par maz...

Mača uzvarētājs tika noteikts pēcspēles metienu sērijā, kurā pārāka izrādījās "Dynamo" vienība, kuras labā uzvarus vārtus efektīvā izgājienā guva Aleksejs Cvetkovs - 3:2.

Rīgas “Dinamo” regulāro spēļu sezonu uzsāks ceturtdien, kad izbraukumā spēkosies ar Prāgas LEV. Gaidāmā spēle būs interesanta ar to, ka par Čehijas pārstāvētās vienības ģenerālmenedžeri izraudzīts Normunds Sējejs.

Izmantotie resursi:Континентальная Хоккейная Лига - KHL.RU -...