29.07.2014. 20:28
Izcilu karjeru aizvadījušas lietuviešu saspēles vadītājs Šarūns Jasikēvičs 38 gadu vecumā nolēmis likt punktu profesionāla basketbolista gaitām un turpmāk attīstīs trenera karjeru, strādājot Kauņas "Žalgira" treneru korpusā.

Martā 38. dzimšanas dienu atzīmējušais Jasikēvičs ir viens no lietuviešu un Eiropas visu laiku izcilākajiem saspēles vadītājiem. 195 centimetrus garais aizsargs ir četrkārtējs Eirolīgas čempions (2003, 2004, 2005, 2009), četrkārtējs "Triple-Crown" (uzvara vienas valsts čempionātā, kausa izcīņā un Eirolīgā) ieguvējs, pārstāvot "Barcelona", Telavivas "Maccabi" un Atēnu "Panathinaikos" vienības.

Kauņā dzimušais Jasikēvičs tīņa gados pārcēlās uz ASV, kur pabeidza vidusskolu un Merilendas universitāti. 1998. gadā, kad Jasikēviču netika izvēlēts Nacionālās Basketbola Asociācijas (NBA) draftā, aizsargs atgriezās dzimtenē, kur Viļņas "Lietuvos Rytas" sastāvā uzsāka profesionāļa gaitas. Vēlāk Jasikēvičs pārcēlās uz Ļubļanas "Olimpija", bet 2000. gadā pievienojās spāņu "Barcelona", ar ko divas reizes triumfēja Spānijas ACB līgā, tika pie pirmā "Triple-Crown" un 2003. gadā saņēma ACB finālsērijas MVP balvu.

Pēc trim gadiem Barselonā sekoja rīs izcili gadi Izraēlā, pārstāvot Telavivas "Maccabi". Izcīnīti vēl divi "Trple-Crown" un 2005. gadā saņemts Eirolīgas "Final Four" vērtīgākā spēlētāja jeb MVP atzinība. Pēc izciliem septiņiem gadiem Eiropā Jasikēvičs bija radījis nopietnu interesi NBA klubu pārstāvjos. 2005. gada vasarā lietuvietis parakstīja līgumu uz trim gadiem par 12 miljoniem dolāru ar Indianas "Pacers". NBA karjera, kuras laikā Jasikēvičs paspēja uzspēlēt arī ar Andri Biedriņu Goldensteitas "Warriors" rindās, gan neizdevās tik laba, kā cerēts, un Jasikēvičs atgriezās Vecajā kontinentā.

Nākamajos trīs gados Eiropā Jasikēvičs nopelnīja lielāko kontraktu karjerā, par Atēnu "Panathinaikos" kopumā saņemot 10,5 miljonus eiro. Ar "Pao" izcīnīts arī ceturtais "Triple-Crown", bet 2010. gadā Jasikēvičs pievienojās "Lietuvos Rytas". Janvārī līgumu izpirka Stambulas "Fenerbahce Ulker". Vēlāk Jasikēvičs pa sezonai vēlreiz pavadīja "Panathinaikos" un "Barcelona", bet aizvadītajā sezonā pārstāvēja dzimtās Kauņas klubu "Žalgiris", ar ko izcīnīja pirmo un vienīgo Lietuvas čempiontitulu.

Lietuvas valstsvienības sastāvā Jasikēvičs debitēja jau 1997. gadā, trīs gadus vēlāk izcīnīja Sidnejas olimpisko bronzu, bet vēl pēc trim gadiem kļuva par Eiropas čempionāta vērtīgāko spēlētāju, aizvedot Lietuvu līdz Eiropas zeltam. 2007. gadā Jasikēvičs palīdzēja Lietuvai izcīnīt Eiropas bronzu. Jasikēvičs ir vienīgais lietuviešu basketbolists, kurš piedalījies četrās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas. 2012. gadā pēc Londonas spēlēm Jasikēvičs beidza karjeru izlasē.

Eirolīgas karjeras laikā Jasikēvičs vidēji spēlē 22 minūtēs guva 10,4 punktus un atdeva 3,4 rezultatīvas piespēles. NBA karjerā lietuvietim vidēji 18,3 minūtēs 6,8 punkti un 2,9 piespēles. 15 gados Lietuvas izlasē Jasikēvičs vidēji spēlē guva 10,0 punktus un atdeva 4,9 piespēles.

Jasikēvičs turpinās profesionālās gaitas basketbolā, no spēlētāja kļūstot par treneri. Izcilais aizsargs, kurš pagājušajā sezonā bija Kaspara Vecvagara komandas biedrs, turpmāk būs viens no "Žalgira" treneru štāba darbiniekiem.R & D akustika, SIA Kurzemes prospekts 3, Rīga, LV-1067
Titova Jeļena Aerobika, Sporta dejas, Akrabatiskajs Rok-n-Rols
FTA
Reģistrēties