15.01.2014. 00:02

  • Samoilovs: Sasniegt virsotni ir grūti, bet noturēties vēl grūtāk 2014. g. 8. janvāris
  • Jānis Šmēdiņš plūc laurus FIVB gada noslēguma pasākumā 2013. g. 23. decembris

«Pirms sezonas pavisam noteikti nevarēju iedomāties, ka sezonu noslēgsim kā pirmais pāris pasaulē,» teica Šmēdiņš. «Mērķis bija tikt kādos turnīros uz pjedestāla. Ka sezonu noslēdzām pirmie, tas bija pārsteigums pašiem. Tomēr pierādījām, ka stabili spēlējām ne vienu vai divus turnīrus, bet visas sezonas garumā. Ja pusē no turnīriem tiekam uz pjedestāla, tad tas ir labi. Paskatoties uz citām komandām, tām ir mazāk veicies, izņemot brazīliešus (Pedru Salgadu un Brunu Šmitu, aut.).»

Jānim Šmēdiņam šī bija tikai pirmā pilnā sezona tandēmā ar Aleksandru Samoilovu. Sezonas sākums bija iepazīšanās, sadarbības slīpēšana, lai sajustu viens otru.

Sākumā bija jāpierod vienam pie otra

«Pirmajā turnīrā pamaisīja vējš, dažādi apstākļi. Varētu teikt, ka tās ir tikai atrunas. Jā, paši vēl nebijām viens otru sajutuši. Forma bija laba, bet kliboja tehniskais izpildījums, tāpēc pirmajos turnīros vietas nebija tik labas. Pēc tam jau ieskrējāmies un parādījās arī ticība, ka varam,» sezonas ievadu atceras 26 gadus vecais Šmēdiņš.

Starptautiskās Volejbola federācijas (FIVB) gada noslēguma pasākumā Šmēdiņš saņēma piecas no 11 balvām. Viņš tika atzīts par gada labāko gremdētāju, par pludmales volejbolistu ar vislielāko cīņassparu, par labāko cēlāju un labāko uzbrukuma spēlētāju. Tāpat Šmēdiņš/Samoilovs tika kronēts par labāko duetu.

Vēl ir var progresēt visos elementos

«Treniņos strādājam pie visa. Kas man pašam labāk sanāk, tas labāk redzams treneriem un cilvēkiem no malas. Grūti izcelt kādu vienu no šīm balvām, kuru būtu visvairāk pelnījis. Visos elementos gribas būt labākajam. Varētu piekrist par uzbrukumu un cēlienu, bet mums vēl ir kur augt, pielikt,» pastāstīja sportists.

Šmēdiņš paslavēja arī savu pārinieku, sakot, ka bez Samoilova viņš nebūtu ieguvis šīs balvas. Samoilovs balsojumā par gada labāko spēlētāju savu balsi atdeva tieši Šmēdiņam.

Duets izveidojās ar domu par Rio

Kopīgie nākotnes plāni sportistiem nemaz nebija jāapsver. Kā jau Jānis Šmēdiņš minēja - duetam vēl ir kur augt. Runājot par Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, viņš sacīja: «Rio ir mērķis, tāpēc arī sagājām kopā. Šis bija gads, kad vēlējāmies izmēģināt, kā mums sanāk. Un sanāk labi. Tagad atliek visu slīpēt. Olimpiskajās spēlēs esmu spēlējis par trešo vietu un zinu, kas tas ir, bet tas varētu būt papildu slogs, kurš traucēs, un tam jātiek pāri. Jo vairāk finālu, jo lielāku pārliecību gūsti. Atceros, ka Londonā (bronzas mačā) uztraukums bija ļoti liels, bet tagad jau esmu pieradis pie fināliem un viss ir kārtībā.»

Gatavošanās nākamajai sezonai notiks līdzīgi kā pērn. Sportisti februāra sākumā dosies uz treniņnometni Ēģiptē, kur pavadīs divus mēnešus, pēc tam nedēļa tiks pavadīta Spānijā, trenējoties vairāk spēļu režīmā ar sparinga partneriem.

Šmēdiņš ir olimpisko spēļu bronzas medaļas ieguvējs, četru Pasaules kausa posmu uzvarētājs, trīs sudraba medaļu ieguvējs, kļuvis par Eiropas vicečempionu un bronzas medaļnieku.Ozolnieku Sporta skola Ozolnieki, Stadiona 5, Ozolnieku p., Ozolnieku n., LV-3018
Semenkovs Vjačeslavs Bokss, Taekvondo, Kikbokss, MMA
FTA
Reģistrēties