11.01.2014. 12:50
"Noteikti vēlos attīstīt piespēlēšanas prasmi, kā arī iegūt stabilāku metienu. Šajā komandā man būs citādāka loma, jo nevarēšu visu laiku skriet un mest," par pirmajiem mērķiem, pievienojoties Rīgas VEF komandai, stāta saspēles vadītājs, Eiropas U20 vicečempions Ingus Jakovičs.

"Par iespēju pievienoties VEF uzzināju diezgan negaidīti, vien pāris nedēļas pirms tika noslēgts darījums. No sākuma ar aģentu bijām izlēmuši, ka līdz sezonas beigām palikšu Liepājā. Tomēr visas šīs situācijas dēļ bija tā, ka nevarēju normāli paspēlēt, jo galvā visu laiku domāju par VEF," atzina Jakovičs. "Tādā noskaņojumā aizvadīju arī pēdējo spēli Liepājas sastāvā, kas, starp citu, bija tieši pret VEF. Treneris un aģents to redzēja, tāpēc mainījām sākotnējos plānus un nolēmu piekrist VEF piedāvājumam."

"Treneris teica, ka nekādus brīnumus no manis nesagaida. Galvenais spēlēt savu spēli – darboties agresīvi, nebaidīties, jo kļūdas būs, bet nenokārt galvu un kapāties līdz galam. Palīdzēt, cik vien varu – šobrīd tās varbūt būs 8-10 minūtes, bet laika gaitā jāmēģina palielināt savu lomu," pārdomās par savu vietu jaunajā komandā dalījās Jakovičs. "Sākumā domāju, ka būs grūtāk. Uzskatu, ka noteikti nekrītu ārā no kopējā skata. Līmenis ir augstāks, kas ir jūtams. Spēlētāji ir lielāki, lēmumi jāpieņem ātrāk, vairs nav iespējams, ka pēc "pick and roll" vienkārši apspēlē visus un iemet no groza apakšas. Arī par organizatorisko pusi sakāms tikai labākais, jo viss ir augstā līmenī. Sākot ar ģērbtuvēm, medicīnu, aukstajām vannām... Piemēram, citur ir jāiet speciāli uz SPA, bet šeit pašiem ir savas aukstās vannas. Iepriekš nedaudz līdzīgi varbūt bija ar U20, kur bija augsta līmeņa medicīna."

"Tieši, kad nācu uz VEF, skatījos uz Daira Bertāna piemēru. Arī viņš komandai pievienojās līdzīgā vecumā, un redzams, kur viņš ir šodien. Runājot par to, ko vēlos pilnveidot VEFā, tad noteikti vēlos attīstīt piespēlēšanas prasmi, kā arī iegūt stabilāku metienu. Šajā komandā man būs citādāka loma, jo nevarēšu visu laiku skriet un mest, tāpēc piespēles prasme būs būtiska. Protams, arī spēle aizsardzībā, kas šajā līmenī ir ļoti svarīga."

Īpašas emocijas Ingum sagādājusi debijas spēle pret Maskavas CSKA: "Neslēpšu, ka iznākot laukumā, bija īpaša sajūta. Spēle pret vienu no Eiropas spēcīgākajām komandām, tev blakus atrodas (Milošs) Teodosičs. Vēl nesen spēlēju pret LU, tagad – pret CSKA... Taču tas viss ātri pārgāja un visas domas bija tikai par spēli. Bija forša atmosfēra un samērā laba spēle."

Intervija ar Jakoviču lasāma VEF mājaslapā: Ingus Jakovičs: Gribu spēlēt un būt starp...Trāpītava.com, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties