04.02.2015. 23:04
Āfrikas Nāciju kausa finālā iekļuvusi Kotdivuāras izlase, kura šodien ar 3:1 pārspēja Kongo Demokrātisko Republiku. Finālā tā spēkosies ar Ganas un Ekvatoriālās Gvinejas dueļa uzvarētāju.

Kotdivuāras izlase var lepoties ar zvaigznēm pārpildītāko sastāvu šajā turnīrā, un vismaz pirmajā puslaikā Jaja Turē un Žervinjo šo godu attaisnoja. Mančestras „City” pussargs Turē 21. minūtē izdarīja iespaidīgu sitienu no distances, ietriecot bumbu vārtos un atklājot spēles rezultātu.

Jau pēc pāris minūtēm Kongo DR atguvās, jo tiesnesis par spēli ar roku nozīmēja 11 metru soda sitienu uz Kotdivuāras vārtiem. Bumba pavisam noteikti skāra aizsarga roku, taču iespējamas diskusijas, vai attiecīgais moments patiešām prasīja pendeles piešķiršanu. Lai nu kā, Kongo DR puslaika beigas ar neizšķirtu nesagaidīja, jo kļūdījās aizsardzībā, un Žervinjo panāca 2:1. Abos Kotdivuāras vārtos ar rezultatīvu piespēli bija atzīmējies Vilfrīds Bonī, pirmajos vārtos gan tā sanāca netīšām.

Kongo DR centieni atspēlēties otrajā puslaikā bija pārāk haotiski, lai nestu rezultātu, un tos galīgi satrieca Kotdivuāras aizsarga Kanona vārtu guvums pēc vārtsarga atsistās bumbas. Rezultāts kļuva 3:1, un Kotdivuāra droši iesoļoja finālā, kurā pēdējoreiz spēlēja 2012. gadā un piekāpās Zambijai tikai pēcspēles sitienu sērijā. Par čempioni Kotdivuāra nav kļuvusi kopš 1992. gada.

Izšķirošajā spēlē Kotdivuāra spēkosies ar mājinieces Ekvatoriālās Gvinejas un Ganas izlašu uzvarētāju.

Izmantotie resursi:CAF - Home