21.12.2016. 06:34

Zemgus Girgensons turpināja spēlēt „Sabres” ceturtajā uzbrucēju maiņā, tikai šoreiz kā labās malas uzbrucējs, nevis centrā, un laukumā pavadīja 11:17 minūtes, kas ir viņa lielākais spēles laiks kopš 23. novembra. Lielu daļu šī laika – 3:06 minūtes – latviešu uzbrucējs nospēlēja, kad komanda bija mazākumā, taču uz vienu maiņu viņš devās laukumā arī papildlaikā. Girgensons izdarīja divus metienus pa vārtiem un maču pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Viņa pārstāvētajai „Sabres” spēle sākās neveiksmīgi – pirmajā periodā dominēja Floridas komanda, kas 17. minūtē arī izvirzījās vadībā. Otrajā periodā spēle pamazām izlīdzinājās, taču „Panthers” izmantoja vairākumu un panāca 2:0. Abos vārtu guvumus savu roku bija pielikuši Jaromīrs Jāgrs un Aleksandrs Barkovs, abi nopelnot pa diviem punktiem.

Taču otrā perioda izskaņā viss savērpās kājām gaisā, jo „Sabres” ar diviem ātriem vārtiem panāca neizšķirtu. Vispirms pēc rikošeta vairākumā ripu vārtos nogādāja Sems Reinhārts, bet 70 sekundes vēlāk ar vārtu guvumu jau atzīmējās Evanders Keins.

Trešajā periodā sezonas 23. punktu nopelnīja jaunais somu aizsargs Rasmuss Ristolainens, izvirzot vadībā jau „Sabres” ar 3:2. Taču „Panthers” paspēja atspēlēties pēc Nika Bjugstada sezonas pirmā vārtu guvuma, un arī tajā rezultatīvas piespēles tika ieskaitītas Jāgram un Barkovam.

44 gadus vecajam Jaromīram Jāgram līdz ar to šosezon 33 spēlēs izdevies sakrāt 19 punktus, bet savu NHL karjeras rēķinu viņš papildinājis līdz 1887 punktiem. Tas viņam ļāvis panākt Marku Mesjē visu laiku rezultatīvāko hokejistu sarakstā, kurā Jāgrs un Mesjē šobrīd dala otro vietu. Jāgram gan vēl būs vairākas iespējas pārspēt Mesjē un atbīdīt viņu uz trešo vietu, taču visu laiku rezultatīvākā spēlētāja tituls neizskatās reāli aizsniedzams – līdz unikālajam Veinam Greckim Jāgram joprojām pietrūkst gandrīz 1000 punktu.

Bet šajā konkrētajā spēlē papildlaikā uzvarētāju noteikt neizdevās, bet bullīšos „Sabres” atkal piedzīvoja neveiksmi un cieta zaudējumu 3:4. „Sabres” šosezon pēcspēles metienu sērijā piedalījusies sešas reizes un zaudējusi piecreiz, turklāt realizēti tikai divi no 13 bullīšiem, kamēr Bufalo vārtsargi atvairījuši tikai četrus no 14 pretinieku metieniem.

Vārti: 16:09 Barkovs (Jāgrs, Demērss) 1:0, 32:14 Jandls (Jāgrs, Barkovs) 2:0, 35:45 Reinhārts (O`Railijs, Ristolainens) 2:1, 36:55 Keins (Fransons, Džionta) 2:2, 52:19 Ristolainens (Reinhārts) 2:3, 56:09 Bjugstads (Jāgrs, Barkovs) 3:3Soda minūtes: 13:15Metieni: 39:36Vārtsargi:Roberto Luongo – Robins Lēners

Izmantotie resursi:Official Site of the National Hockey League |...