06.07.2014. 13:23
Izmeklētāji apstiprinājuši, ka ceturtdien notikušā UEFA Eiropas līgas spēle starp Latvijas futbola komandu Rīgas Daugavu un Skotijas vienību Aberdeen bijusi aizdomīga - tās rezultātu, visticamāk, iespaidojuši Āzijas bukmeikeru sindikāti.

Ceturtdien Aberdīnā notikušajā spēlē pirmajā puslaikā Aberdeen komandai bija milzīgs pārsvars, tomēr Rīgas Daugava ielaida vien vienus vārtus. Neskatoties uz šo faktu, jau pārtraukumā sociālajos tīklos tika runāts, ka kopā cīņā tiks gūti vismaz 4-5 vārti, kas arī notika, rīdziniekiem ciešot neveiksmi ar 0:5.

Cīņas gaitā no laukuma tika noraidīti divi Rīgas Daugavas komandas futbolisti.

Kā pavēstījusi totalizatoru likmju monitoringa kompānija Federbet, tā ziņojumu par šo spēli nosūtīs Eiropas Futbola federāciju asociācijai (UEFA).

"Pirms mača liela daļa likmju tika likts uz iespēju, ka mačā tiks gūti vairāk nekā trīs vārti," izteicies Federbet ģenerālsekretārs Frančesko Baranka. "Tas bija normāli, jo "Aberdeen" bija liela favorīte. Tomēr pēc 27 minūtēm, kad rezultāts joprojām bija 0:0, koeficients uz šo iespēju samazinājās, kaut normāli būtu, ja tas matemātiski palielinātos. Šīs likmes nāca no Āzijas tirgiem."

Aizdomas apstiprinājusi arī Skotijas Futbola asociācija, kas gaidīs izmeklētāju atzinumu, bet Rīgas Daugavas vadība solījusi sadarboties ar izmeklētājiem, tomēr paudusi, ka ir pilnībā pārliecināta par saviem futbolistiem.

Abu komandu atbildes spēle nākamajā ceturtdienā risināsies Rīgā.

Kā ziņots, jūnija sākumā Federbet publicētajā gada pārskatā, kas adresēts Eiropas Parlamentam (EP), bija pieminējusi sešas aizdomīgas spēles Latvijas SMScredit.lv Virslīgas futbola čempionātā.

Tāpat Federbet pārskatā Daugavpils klubs Daugava tika pieminēts šīgada februārī piedzīvotajā zaudējumā pārbaudes spēlē pret Norvēģijas komandu Stromsgodset, kā arī UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas sacensību mačā pērnajā jūlijā, kad ar 1:7 izbraukumā tika zaudēts Zviedrijas klubam Burosas Elfsborg.

Tāpat monitoringa kompānija savā pārskatā minēja divas Baltijas Basketbola līgas (BBL) spēles ar Latvijas vienību Valmiera un Jēkabpils dalību.

Kompānija apgalvo, ka 2013./14.gada sezonā Eiropas futbolā tikušas sarunātas 110 spēles, bet aizdomas krīt vēl uz 350 mačiem. Kopējie šādu spēļu apmēri, salīdzinot ar 2012./13.gada sezonu, pieauguši par 20%.

"Mēs varam šo situācija diezgan viegli atrisināt, taču neviens mūsos neklausās - ne federācijas, ne UEFA," iepriekš pauda Baranka, kurš centienos aktualizēt problēmu paslavēja Starptautisko Futbola federāciju asociāciju (FIFA).