31.05.2015. 17:00
Ana Ivanoviča svētdien lietainajā Parīzē "French Open" 4. kārtas mačā ar 7:5, 3:6, 6:1 pieveica Jekaterinu Makarovu, sasniedzot pirmo "French Open" ceturtdaļfinālu kopš 2008. gada. Serbijas pirmās raketes nākamā pretiniece būs Ukrainas labākā tenisiste Eļina Svitoļina, kurai karjeras pirmais ceturtdaļfināls šajā līmenī.

Ana Ivanoviča mačā pret Jekaterinu Makarovu zaudēja pirmos divus geimus, bet spēja atspēlēties un, pateicoties lieliskai spēlei ar "forehand", 1. setā uzvarēt ar 7:5. Ivanoviča seta izskaņā divreiz pēc kārtas teicami uzsita no labās puses, neļaujot Katjai tikt līdz taibreikam.

Ana arī 2. seta ievadā nokļuva iedzinējos ar 0:2, taču šoreiz atspēlēties neprata. Savukārt 3. seta atrisinājums faktiski notika jau pašā sākumā. Makarova pirmajā geimā no 0:40 atspēlēja divas breikbumbas, bet trešo novērst neprata, iesitot tīklā ar "backhand". Makarova pēc tam salūza, spēlēja ļoti nekvalitatīvu tenisu un tik vien spēja, kā uzvarēt vēl tikai vienā geimā.

Ivanoviča "French Open" ceturtdaļfinālu sasniegusi pirmo reizi kopš 2008. gada, kad kļuva par čempioni. Anai ir ļoti labas iespējas tikt vismaz līdz pusfinālam, zinot to, kas būs viņas nākamā pretiniece. Ivanoviča ceturtdaļfinālā tiksies ar 2010. gada junioru čempioni Eļinu Svitoļinu, kuru viņa uzveikusi visos sešos mačos.

Svitoļina karjeras pirmo "Grand Slam" ceturtdaļfinālu sasniedza ar dramatisku uzvaru pār Alizē Kornē. Francijas tenisiste, kura šeit junioru turnīrā uzvarēja 2007. gadā, sākumā nospēlēja ļoti nervozi, zaudējot mača pirmos piecus geimus. Kornē pēc tam saņēmās un 2. setā neļāva Svitoļinai divreiz izservēt maču. Kornē pēcāk taibreikā atspēlēja piecas mačbumbas, vairākas novēršot ar riskantiem uzbrukumiem. Izglābties gan neizdevās, jo sestās mačbumbas izspēlē "backhand" sitiens autā.