26.05.2014. 13:06
Pēc divu gadu pārtraukuma Francijas handbola virslīgā jeb LNH čempionātā atgriezās Istras komanda, kurā spēlē Latvijas izlases līnijas spēlētājs Ingars Dude. Aizvadītajā sezonā Ingars kļuva par pirmo Latvijas handbolistu Francijas klubos, bet nākamsezon (līgums uz nākamo sezonu jau ir) viņš būs pirmais Latvijas spēlētājs vienā no spēcīgākajām handbola līgām pasaulē.

Izšķirošajās spēlēs jeb finālā par otru ceļazīmi uz LNH Istras klubs tikās ar "Billere" handbolistiem un pirmajā mačā viesos zaudēja ar 25:28. Jau tad daudzi paredzēja, ka Istras komanda savā laukumā uzvarēs pārliecinošāk, taču diezin vai daudzi paredzēja, ka uzvara būs tik pārliecinoša - 32:21 (12:8).Triju vārtu deficītu mājinieki atspēlēja jau pašā mača sākumā - 4:0 un 6:2, taču nekur tālāk arī netika - 12:8 pēc pārtraukuma. Jauns izrāviens otrā puslaika sākumā ļāva panākt 15:8, bet 43. minūtē - 20:13. Viesiem mača beigās neizdevās atjaunot intrigu un pēdējās minūtes pagāja jau svētku noskaņojumā - pēc divu gadu pārtraukuma Istras klubs atgriežas Francijas handbola virslīgā. Ingars Dude izšķirošajā spēlē guva divus vārtus un, kā allaž, paveica lielu darbu aizsardzībā.Francijas LNH čempionātu pamet Dižonas un Ivrī komandas, bet to vietā 2014./2015. gada sezonā spēlē US "Creteil" un Istras komanda. Nākamsezon būs iemesls vērīgāk nekā jebkad iepriekš sekot LNH čempionātam.

Latvijas In-line hokeja federācija Uzvaras prospekts 17-14, Baloži, Ķekavas n., LV-2128