Foto: J.Bērziņš-Soms Laura Ikauniece ar jaunu personisko rekordu izcīnījusi Latvijai pirmo medaļu Helsinkos notiekošajā Eiropas čempionātā, iegūstot bronzu septiņcīņā. Otrai mūsu sportistei Aigai Grabustei 4. vieta. Par Eiropas čempioni ar drošu pārsvaru kļuva Francijas sportiste Ida Antuanete Nana Džimū.Latvijai septiņcīņā bija ļoti labas iespējas izcīnīt vienu vai pat divas medaļas. Pirms pēdējās disciplīnas, kas bija 800 metri, 3. vietā ar 5411 punktiem atradās Laura Ikauniece, bet uzreiz aiz viņas ar 5402 punktiem Aiga Grabuste.Abām latvietēm priekšā bija tikai francūziete Ida Antuanete Nana Džimū (5693) un Ukrainas pārstāve Ludmila Yosipenko (5531). Visas medaļu pretendentes, protams, skrēja otrajā no diviem skrējieniem. Vakara sesija sākās lietū.Pirmais četrinieks kopvērtējumā, kas visvairāk interesēja Latvijas skatītājiem, pēc 800 metru skrējiena palika nemainīgs. Grabuste ilgi bija priekšā Ikauniecei, taču Laura spēja finišēt ātrāk par savu tautieti. Abas sportistes noslēdzošajā disciplīnā laboja personiskos rekordus. Ikauniecei - 2:12.82, bet Grabustei - 2.12.90.Latvijai pirmā medaļa Eiropas čempionātos septiņcīņā. Ikauniece pērn uzvarēja Eiropas junioru čempionātā, bet šogad tikusi pie bronzas pieaugušo konkurencē. Par čempioni kļuva francūziete Nana Džimū, kura summā savāca 6544 punktus, kas ir sportistes jauns personiskais rekords. Arī Ikauniecei jauns rekords ar 6335 punktiem, bet Grabustei par 10 punktiem mazāk.Septiņcīņas kopvērtējumsVSportisteValstsPunkti1.Ida Antuanete Nana DžimūFrancija6544 PB2.Ludmila JosipenkoUkraina63873.Laura IkaunieceLatvija6335 PB4.Aiga GrabusteLatvija63255.Jekaterina BoļšovaKrievija62986.Džesika SamuelsonaZviedrija6262 PB7.Klaudija RataVācija6210 PB8.Eliska KlučikovaČehija6151Izmantotais avots: www.lat-athletics.lv