06.02.2017. 11:14

Pirmajā kvalifikācijas grupā vispirms sacentās divas vājākās komandas, kuras lūkoja tikt pie pirmās uzvaras turnīrā. Francijas izlase otrās trešdaļas ievadā izvirzījās vadībā spēlē pret Slovēniju, taču pretinieces spēja atspēlēties, spraigā cīņas galotnē izcīnot uzvaru ar rezultātu 4:3, tādējādi nosargājot ceturto vietu grupā.

Ļoti svarīga izrādījās spēle starp Dānijas un Norvēģijas izlasēm, jo pirms savstarpējās cīņas abām komandām bija pa četriem punktiem un vienādām izredzēm automātiski iekļūt finālturnīrā. Spēles rezultātu 11.minūtē atklāja norvēģietes, bet otrā perioda vidū dubultoja savu pārsvaru. Dānietes nepadevās un otrā perioda izskaņā ar diviem precīziem metieniem tika atpakaļ spēlē. Spraigā trešajā periodā vārti netika gūti un norvēģietes varēja līksmot, jo uzvara viņām nodrošināja otro vietu grupā un automātisku ceļazīmi uz finālturnīru Slovākijā.

Otrajā kvalifikācijas grupā izšķirošā cīņa par otro vietu grupā bija starp Polijas un Krievijas izlasēm. Krievietes turpināja spēlēt līdzīgi kā iepriekšējās cīņās, spēlējot fizisku florbolu un veidojot asus pretuzbrukumus. Bīstamāki momenti gan bija polietēm, kuras gan neizmantoja vairākas vārtu gūšanas izdevības. Pirmos vārtus viņas guva 12.minūtē, drīz vien palielinot pārsvaru līdz 3:0. Otrajā periodā vārti netika gūti, bet trešajā periodā Polijas valstsvienība pārliecinoši nosargāja 7:2 uzvaru, nodrošinot braucienu uz Slovākiju.

Vēl vienā spēlē laukuma saimnieces itālietes tika pie savas pirmās uzvaras turnīrā, ar rezultātu 7:0 pieveicot Lielbritāniju. Pirmos vārtus par prieku mājiniecēm izdevās gūt vien mača 12.minūtē, bet drīz vien izdevās dubultot pārsvaru.

Igaunijas izlase pēdējā turnīra dienā sacentās ar Austrijas izlasi. Jau pirmajās četrās minūtēs mūsu ziemeļu kaimiņienes bija panākušas divu vārtu pārsvaru, bet pirmajā pārtraukumā devās pie 3:0 vadības. Otro trešdaļu lieliski aizvadīja Kati Kutisāra, gūstot trīs vārtus, palielinot Igaunijas pārākumu līdz 6:0. Jāpiezīmē, ka Kutisāra tika iekļauta arī turnīra simboliskajā izlasē. Trešajā periodā igaunietes guva vēl septiņus vārtus, izcīnot uzvaru ar rezultātu 13:0, kas lika gaidīt citu grupu spēļu rezultātus, lai noskaidrotu vai ar to būs gana finālturnīra ceļazīmei.

Otrā mačā Vācijas izlasei bija nepieciešama uzvara pār Nīderlandi, lai nodrošinātu trešo vietu turnīra tabulā. Jau pašā cīņas sākumā viņas ar trim vārtu guvumiem viņas ielika solīdu pamatu uzvarai, ko līdz otrā perioda beigām bija vēl vairāk nostiprinājušas, panākot 7:0. Pirmos un vienīgos vārtus nīderlandietes guva, izmantojot pretinieču kļūdu, bet spēle noslēdzās ar 9:1 Vācijas izlases labā, līdz ar to pasaules ranga sestā labākā komanda pārliecinoši kvalificējās finālturnīram.

Ņemot vērā, ka Dānijas un Norvēģijas izlases savstarpējā spēlē nospēlēja neizšķirti, Ungārijas izlasei pret Latvijas valstsvienību bija nepieciešama uzvara, lai varētu kvalificēties finālturnīram. Tomēr Latvijas izlase nelielas vaļības atļāvās vien mača pašā ievadā, turpinājumā soli pa solim palielinot pārsvaru, spēlei noslēdzoties izcīnot pārliecinošu 10:1 uzvaru.

Mūsu apakšgrupas noslēdzošajā spēlē pie pirmās uzvaras beidzot izdevās tikt laukuma saimniecēm spānietēm, kuras sacentās ar Ukrainas izlasi. Spēle aizritēja ar lielu Spānijas komandas pārsvaru, spēlei noslēdzoties ar 7:0 mājinieču labā, kas gan viņām bija visnotaļ vājš mierinājums, jo līdz finālturnīram bija ļoti tālu.

Dānija un Igaunija kā pēdējāsStarp visu grupu trešo vietu ieguvējām labāko rezultātu uzrādīja dānietes, kas vienīgās spēja atņemt punktus kādai no otro vietu ieguvējām. Savukārt igaunietēm pārliecinošā uzvara pēdējā dienā pār Austriju deva tik kārtoto ceļazīmi uz finālturnīru.

Amerikas reģionā labākās amerikānietesAmerikas kontinentā divas komandas sacentās par vienīgo ceļazīmi uz Slovākiju. Pirmajā mačā ASV izlase izcīnīja 9:5 uzvaru pār Kanādu, līdz ar to atbildes mačā viņām pilnīgi pietika ar 6:6 neizšķirtu, lai kvalificētos finālturnīram.

Līdz ar to pasaules florbola čempionāta finālturnīram kvalificējušās visas desmit pasaules ranga vadošās komandas. Ārpus turnīra palika Krievija (#11), Nīderlande (#14), Ungārija (#15) un Kanāda (#16), bet šo valstu vietā sacensībās piedalīsies ASV (#17), Singapūra (#18), Igaunija (#20) un Taizeme (#29), kas izšķirošajām cīņām kvalificējās ar pirmo mēģinājumu.