12.08.2016. 02:56
Komandu paukošanas sacensībās ar špagu sieviešu konkurencē labākā izrādījās Rumānija, gūstot vēsturisku panākumu. Tuvu medaļām bija Igaunija, kuras komandai 4. vieta.

Olimpisko spēļu programmā šī disciplīna, sieviešu komandu paukošana ar špagu, bija četras reizes (1996., 2000., 2004., 2012.) un līdz šim divreiz zeltu bija ieguvusi Krievija, bet pa reizei Ķīna un Francija. Visas šīs komandas bija ierindā arī šoreiz, bet tāpat tikai deviņu komandu vidū kvalificējusies bija arī Igaunija, kuras rindās startēja Jūlija Beļajeva, Irina Embriha, Ērika Kirpū un Kristina Kūska.

Komandu sacensībās notiek trīs cīņas un tiek rēķināta iegūto punktu summa. Vispirms mājiniece Brazīlija paukojās ar Ukrainu, lai noskaidrotu astoto komandu 1/4 finālā. Ukrainietes bez pūlēm uzvarēja.

Tālāk sākās divas cīņas. Igaunija paveica varoņdarbu 1/4 finālā, taktiskā un dramatiskā cīņā pārspējot Londonas spēļu vicečempioni Dienvidkoreju - 27:26. Korejiešu sastāvā šodien bija trīs no četrām sportistēm, kuras pirms četriem gadiem piedalījās šīs disciplīnas finālā. Citos dueļos Krievija ar 44:41 uzvarēja Franciju, Rumānija dramatiski ar 24:23 pieveica Londonas spēļu bronzas medaļnieci ASV, bet ukrainietes bez ierunām piekāpās Londonas spēļu čempionei Ķīnai (34:42).

Uzveikušas olimpiskās vicečempiones, igaunietēm pusfinālā bija vēl sarežģītāks uzdevums - pretī stājās olimpiskās čempiones ķīnietes. Āzijas pārstāves izrādījās pārākas, iegūstot maksimālos 15 punktus visos trīs dueļos - 45:36. Otrajā pusfinālā Rumānija negaidīti pārliecinoši sakāva Rio labi startējošās krievu paukotājas, arī priekšlaicīgi pabeidzot visus trīs dueļus - 45:31.

Bronzas mačā tikās Igaunija un Krievija, un labākas izrādījās krievietes 37:31. Atgādinām, ka Igaunija šodien savu pirmo medaļu Rio izcīnīja airēšanā, bet paukošanā šoreiz mazliet pietrūka.

Tikmēr finālā uzvaru gājienu turpināja Rumānija, kas ar 44:38 pārspēja Ķīnu, neļaujot tai triumfēt otrās olimpiskās spēles pēc kārtas. Savukārt rumānietes ne tikai pirmo reizi izcīnīja zeltu šai disciplīnā, bet vispār pirmo reizi ieguva medaļu. Viņas šai disciplīnā debitēja tikai Londonā pirms četriem gadiem, toreiz iegūstot 6. vietu, bet šodien varēja svinēt zelta iegūšanu.