01.12.2013. 13:41
Starptautiskās biatlona federācijas žūrija pēc trešās šautuves nelabvēlīgu laika apstākļu dēļ nolēma atcelt Pasaules kausa pirmo posmu iedzīšanā dāmām. Tobrīd ar trim kļūdām vadībā atradās baltkrieviete Darja Domračeva, bet viņai ar četrām kļūdām sekoja Anna Kristina Flātlanne un Olga Zaiceva. Iedzīšana vīriešiem pagaidām pārcelta uz plkst. 15:00 pēc Latvijas laika.

Esterzundā notiekošajā Pasaules kausa pirmajā posmā sprintā uzvarēja norvēģiete Anna Kristina Flātlanne, kura par 16 sekundēm apsteidza Olgu Zaicevu, bet vēl par sešām sekundēm atpalika Tūra Bergere. Līdz 700 metru atzīmei Flātlanne uz lēnās Zaicevas rēķina pārsvaru pār tuvāko sekotāju palielināja līdz 20.5 sekundēm, taču tagad jau otrajā vietā bija Domračeva, kurai izdevās nomest trīsarpus sekundes. Pēc kilometra sekotāju trio vadībā bija Bergere, kura no līderes atpalika par 20.2 sekundēm.

Šautuvē Flātlanne kļūdījās jau pirmajā šāvienā un bija spiesta doties vienā soda aplī, līdz ar to vadību pārņēma Domračeva. Baltkrieviete nogāza visus mērķus un norvēģietei aizsteidzās priekšā par 7.1 sekundi. Uz trešo vietu pakāpās Jekaterina Jurjeva (+21.5 sekundes), kurai arī nebija nevienas kļūdas. Trasē krietni ātrāks solis bija baltkrievietei, kura pēc 3.7 kilometru atzīmes Flātlanni apsteidza jau par 19.3 sekundēm, bet Jurjeva un Zaiceva atpalika attiecīgi par 45.3 un 50.6 sekundēm.

Otrajā šaušanā Domračeva milzīgā vēja dēļ ļoti ilgi gatavojās, tad beidzot uzņēma ritmu, tomēr kļūdījās pēdējā šāvienā. Flātlanne un Zaiceva nekļūdījās ne reizi, bet trešajā vietā esošā Domračeva no līderes norvēģietes atpalika par 27.4 sekundēm. Pēc 5.7 kilometriem Flātlanne Zaicevu apsteidza par 11.9 sekundēm, savukārt Domračeva bija pietuvojusies līdz 12.9 sekundēm. Pirmajā šaušanā stāvus atkal viss mainījās kājām gaisā - Flātlanne un Zaiceva kļūdījās pa trim reizēm, un Domračeva ar divām kļūdām atguva pirmo pozīciju.

Pēc trešās šaušanas jau uz sesto vietu sensacionāli bija pakāpusies kanādiete Megana Heinike, kura sprintā ieņēma 56.vietu, tomēr ilgi trasē notiekošās jukas neturpinājās. Žūrija beidzot nolēma pārtraukt sacensības, pamatojoties ar nevienlīdzīgajiem apstākļiem un sportistu drošības nodrošināšanu.

Nedaudz vēlāk oficiāli tika nolemts, ka iedzīšanas sacensības dāmām ir atceltas un netiks pārceltas uz vēlāku laiku. Savukārt pēc tam tika pieņemts lēmums vīriešu startu no plkst. 14:30 pēc Latvijas laika pārcelt uz plkst. 15:00. Plkst. 14:00 žūrijai paredzēta tikšanās, kurā tiks lemts par turpmāko sacensību norisi vai iespējamu to atcelšanu.

V Sportiste Valsts Laiks (kļ)
1. D.Domračeva Baltkrievija 22:53.4 (3)
2. A.K.Flātlanne Norvēģija +18.2 (4)
3. O.Zaiceva Krievija +54.5 (4)
4. T.Bergere Norvēģija +1:48.2 (4)
5. D.Vīrera Itālija +2:03.1 (2)
6. M.Heinike Kanāda +2:47.5 (3)Aquatic Vita, SIA Brīvības gatve 314, Rīga, LV-1006
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties