01.09.2017. 16:39

Ungārijas basketbola izlase Eiropas čempionāta finālturnīrā atgriezās pirmo reizi kopš 1999. gada. C grupas atklāšanas mačā maģāriem pretī stājās spēcīgā Horvātijas izlase, kas pagājušā gada Olimpiskajās spēlēs iekļuva ceturtdaļfinālā.

Maču ar 6:0 izrāvienu iesāka Horvātija, ungāriem uzbrukumā bieži vien darbojoties haotiski. Ungārijas izlase sākotnēji nespēja izsekot horvātu piedāvātajam uzbrukuma tempam, ātri nopelnot piezīmju normu. Pirmā ceturkšņa otrajā daļā Ungārijas izlase sakārtoja spēli gan uzbrukumā, gan aizsardzībā, veicot 13:2 izrāvienu un panākot sev piecu punktu vadību - 20:15. Vienā no epizodēm izcili efektīgs follow up danks padevās ungāram Jānošam Eilingsfeldam. Horvātijas izlase šo ungāru izrāvienu spēja laikus apturēt, līdz ceturtdaļas beigām panākot neizšķirtu - 20:20.

Otrās desmit minūtes labāk uzsāka Horvātija, tomēr jau drīz vien ungāri, pateicoties lieliskai cīņai zem groziem, kā arī vairākiem trakiem metieniem, vadību (27:24) atguva savās rokās. Puslaika beigās iniciatīva atkal pārgāja spēles favorītu - horvātu - rokās. Īpaši sekmīgs uzbrukumā bija NBA kluba Filadelfijas "76ers" spēlētājs Dario Šaričs. Pirms izšķirošajām 20 minūtēm Horvātijai trīs punktu handikaps - 39:36. Pirmajā puslaikā desmit punktus guva Bojans Bogdanovičs, kamēr ar deviņiem izcēlās Dario Šaričs.

Pēc lielā pārtraukuma laukumā sāka valdīt arvien lielāka spriedze. Horvāti ar Krunoslava Šimona un Bojana Bogdanoviča pūlēm gan spēja sev divreiz panākt četru punktu pārsvaru (44:40 un 46:42), tomēr, skaļo līdzjutēju iedvesmoti, ungāri neļāva Horvātijas izlasei veikt lielākus izrāvienus. Ungāru fani varēja līksmot, kad trešā ceturkšņa pēdējā minūtē Zoltāns Perls ar precīzu tālmetienu panāca +3 (53:50) Ungārijas valstsvienības labā.

Par laimi priekš horvātiem tas bija arī vienīgais precīzais Ungārijas basketbolistu raidījums nākamo piecu minūšu laikā. Šajā laika intervālā Horvātija spēja no 50:53 panākt sev vadību ar rezultātu 60:53. Ieilgušo sausuma periodu ar neticami sarežģītu tālmetienu uzbrukuma pēdējā sekundē pārtrauca ungārs Dāvids Vojvoda (56:60). Tomēr arī šis neizrādījās kā pavērsiena punkts, spēles beigās horvātiem nodemonstrējot daudz aukstasinīgāku un pārliecinošāku basketbolu, kas Adrijas jūras piekrastes valstij ļāva izcīnīt smagu, tomēr pelnītu uzvaru ar 67:58. Interesanti, ka Ungārijas izlasei šajā mačā piederēja milzīgs pārsvars atlēkušajās bumbās - 40:24 (uzbrukumā - 21:5).

Horvātijas izlases rindās rezultatīvākais ar 23 punktiem (5/6 - 2p., 1/5 - 3p., 10/11 - s.m.) bija NBA kluba Indianas "Pacers" basketbolists Bojans Bogdanovičs. Dario Šaričs pievienoja 15 punktus (5/9 - 2p., 1/3 - 3p., 2/2 - s.m.). Ungārijas izlasē 12 punktus (3/7 - 2p., 1/4 - 3p., 3/4 - s.m.) guva, kā arī piecas atlēkušās bumbas savāca Zoltans Perls. 11 punkti (4/11 - 2p., 1/6 - 3p.) un sešas atlēkušās bumbas Dāvida Vojvodas rēķinā.

Ungārija - Horvātija 58:67 (20:20, 16:19, 17:13, 5:15)

Ungārija: Perls 12, Vojvoda 11, Eilingsfelds 8, Kellers 8, Ferencs 7, Hanga 5, Alens 5, Vitmans 2, Karahodžičs, Tots, Kovāčs, Rujāks.Horvātija: Bogdanovičs 23, Šaričs 15, Tomāšs 8, Planiničs 6, Ukičs 6, Šimons 5, Popovičs 2, Benders 2, Žoričs, Kruslins, Buva, Ramljāks.

Izmantotie resursi:FIBA EuroBasket 2017 - FIBA.basketball