18.02.2014. 19:04

• Pret Šveici vārtus sargās Masaļskis, malā paliks Štāls un Bērziņš šodien
  • Nolans: Esmu lepns par to, kā cīnījāmies 2014. g. 16. februāris
  • Dārziņš: Labas komandas divreiz pēc kārtas vienam pretiniekam nezaudē vakar

Vārtu guvēji: 1:0 Oskars Bārtulis (Daugaviņš, Girgensons) (08:38), 2:0 Lauris Dārziņš (M.Rēdlihs) (11:19, vair.), 1:2 Martins Pliss (Surī) (35:01).

Spēli abas vienības iesāka ātri un azartiski, tomēr turpmākajās minūtēs cīņas temps nedaudz kritās. Mača ceturtajā minūtē Koba Jass neatļauti bloķēja pretinieku spēlētāju par ko tika sodīts ar divu minūšu noraidījumu. Jau pirmajās skaitliskā vairākuma sekundes Šveice bīstami apdraudēja Edgara Masaļska sargātos vārtus, tomēr vārtsargs darbojās pārliecinoši.

Arī atlikušajās sekundēs Masaļskis vairākas reizes glāba Latviju no pirmo vārtu zaudējuma, palīdzot izturēt pirmo mazākumu spēlē. Pēcāk Šveice būtiski pārņēma iniciatīvu.

Mača devītajā minūtē Oskars Bārtulis ar precīzu metienu no distances izvirzīja vadībā Latviju - 1:0. Lieliski vārtu guvuma izspēlē darbojās Mārtiņš Karsums, kurš ar augumu aizsedza Šveices vārtsarga Jonasa Hillera redzamību. Divas minūtes vēlāk šveicietis Moriss Trakslers pārkāpa noteikumus pret Zemgu Girgensonu, ļaujot Latvijai pirmo reizi mačā aizvadīt skaitlisko vairākumu.

Jau pirmajās sekundēs Lauris Dārziņš pēc teicamas Miķeļa Rēdliha piespēles dubultoja pārsvaru - 2:0. Trešdaļas beigas aizritēja Latvijas izlases zīmē, vairākas reizes izveidojot bīstamas situācijas pie Hillera vārtiem, tomēr rezultāts nemainījās.

Latvija ar Šveici spēlēja arī Soču olimpiskā turnīra C apakšgrupas ietvaros. Uzvaru (1:0) šajā cīņā nepilnas astoņas sekundes līdz pamatlaika beigām izcīnīja šveicieši.

Latvijas izlases sastāvs mačam ar Šveici

Vārtsargi: Edgars Masaļskis (Kristers Gudļevskis)

Aizsargi: Sandis Ozoliņš, Arvīds Reķis, Georgijs Pujacs, Krišjānis Rēdlihs, Kristaps Sotnieks, Oskars Bārtulis, Artūrs Kulda, Ralfs Freibergs

Uzbrucēji: Lauris Dārziņš, Miks Indrašis, Mārtiņš Cipulis, Vitālijs Pavlovs, Mārtiņš Karsums, Miķelis Rēdlihs, Jānis Sprukts, Ronalds Ķēniņš, Kaspars Daugaviņš, Koba Jass, Herberts Vasiļjevs, Zemgus Girgensons

«Play-off» kārtas mači notiks 18.februārī, dienu vēlāk paredzēti ceturtdaļfināli, pusfināli būs 21.februārī, bet cīņas par medaļām notiks 22. un 23.februārī.

Turnīrā kopumā 12 izlases sadalītas tika trīs grupās, pa četrām komandām katrā, kas aizvadīja viena apļa turnīru. Pēc tā rezultātiem izlases tika sarindotas no pirmās līdz 12.labākajai, četrām vadošajām vienībām nopelnot automātisku vietu ceturtdaļfinālā. Pārējās astoņas komandas tiksies četros «play-off» kārtas pāros, noskaidrojot pārējās četras ceturtdaļfināla dalībnieces.