• Vēsturiska uzvara!!! Latvija pārspēj Šveici un iekļūst 1/4 finālā. Trešdien pret Kanādu vakar
  • Bārtulis: Šī ir ļoti liela uzvara Latvijai šodien
  • Nolans: Spēlētāji laukumā atdeva savas sirdis vakar
  • Irbe: nevaram sacensties ar kanādiešiem meistarībā, bet varam sacensties cīņas gribā šodien

Vārtu guvēji: 1:0 Patriks Šārps (Nešs) (13:37), 1:1 Lauris Dārziņš (Kulda, Sprukts) (15:41).

Spēle pirmās minūtes iesākās azartiski, abām vienībām izveidojot bīstamus momentus pie pretinieku sargātajiem vārtiem. Turpmākajās minūtēs Kanādas hokejisti būtiski pārņēma cīņas grožus savās rokās, turklāt reizi trāpot pa Latvijas izlases vārtu konstrukciju.

Tomēr mača septītajā minūtē Patriks Šārps pārkāpa noteikumus pret Koba Jasu, ļaujot latviešiem aizvadīt pirmo skaitlisko vairākumu cīņā. Taču pēc divām minūtēm rezultāts uz tablo joprojām vēstīja bezvārtu neizšķirtu.

Desmitajā minūtē bīstamu metienu izpildīja Miķelis Rēdlihs, tomēr ripa lidoja nedaudz garām Kerija Praisa sargātajiem vārtiem. Savukārt divas minūtes vēlāk spēles rezultātu atklāja kanādieši - apjukumu Latvijas izlases aizsardzības zonā izmantoja Šārps. Turpinājumā bīstamas epizodes pie Kanādas vārtiem izveidoja Zemguss Girgensons, Miks Indrašis un Mārtiņš Cipulis, taču Praiss pārliecinoši darbojās vārtos.

16.minūtē Artūrs Kulda ar lielisku piespēli izvirzīja Lauris Dārziņu vienatnē pret Kanādas vārtsargu, latvietis veiksmīgi apspēlēja Praisu, gūstot savus ceturtos vārtus turnīrā. Trešdaļas izskaņā Latvija izpelnījās vēl vienu vairākuma iespēju, tomēr arī šoreiz to nespēja izmantot.

Šī pāra uzvarētājs pusfinālā tiksies ar ASV vai Čehiju.

Latvijas un Kanādas hokejisti olimpiskajās spēlēs savā starpā iepriekš tikās vien 1936.gadā, kad kanādieši bija pārāki ar 11:0. Pasaules čempionātos desmit tikšanās reizēs latvieši pretoties spējuši vien 1997.gadā, kad tika nospēlēts neizšķirti 3:3.

Kanādas izlase olimpisko zeltu izcīnījusi kopumā astoņas reizes. Kanāda Sočos centīsies kļūt par pirmo komandu kopš Padomju Savienības ēras, kas spējusi uzvarēt divās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas.

Kasparam Daugaviņam rota vīrus. Viņa vietā Latvijas izlasē šovakar pret Kanādu spēlēs Armands Bērziņš. Vārtos Kristers Gudļevskis.

— LV Hokeja federācija (@lhf_lv) February 19, 2014

Latvijas izlases sastāvs mačam ar Kanādu

Vārtsargi: Kristers Gudļevskis, (Edgars Masaļskis)

Aizsargi: Sandis Ozoliņš, Arvīds Reķis, Georgijs Pujacs, Krišjānis Rēdlihs, Kristaps Sotnieks, Oskars Bārtulis, Artūrs Kulda, Ralfs Freibergs

Uzbrucēji: Lauris Dārziņš, Miks Indrašis, Mārtiņš Cipulis, Vitālijs Pavlovs, Mārtiņš Karsums, Miķelis Rēdlihs, Jānis Sprukts, Ronalds Ķēniņš, Armands Bērziņš, Koba Jass, Juris Štāls, Zemgus Girgensons

LASI TVNET: Zviedrija trešajā periodā sagrauj Slovēniju un iesoļo pusfinālā

TVNET jau vēstīja, ka pusfinālā trešdien iekļuva Zviedrijas izlase, kas ar 5:0 pārliecinoši uzveica Slovēnijas komandu, bet citā 1/4 fināla mačā Somija ar 3:1 pārspēja zvaigžņoto Krievijas valstsvienību. Līdz ar to Krievija bez godalgām paliks jau trešajā Olimpiādē pēc kārtas.

LASI TVNET: Somijas izlase gavilē, Krievijai olimpiāde beigusies

Pusfināli norisināsies piektdien, bet cīņas par medaļām notiks sestdien un svētdien.

Latvija izlase grupu turnīrā piedzīvoja trīs zaudējumus, ar 0:1 vien pēdējās sekundēs piekāpjoties pasaules vicečempioniem Šveicei, ar 2:4 zaudējot Čehijai un ar 3:5 atzīstot pasaules čempionvienības Zviedrijas pārākumu. Latvieši savā grupā ieņēma pēdējo, ceturto, vietu, bet «play-off» kārtas mačā vēlreiz tikās ar Šveici, gūstot panākumu ar 3:1 un izcīnot savu pirmo uzvaru olimpisko spēļu mačā kopš 2002.gada.

Pirmo reizi Latvijas hokeja izlase olimpiskajās spēlēs startēja pirmās brīvvalsts laikā 1936.gadā, kad ierindojās 13.vietā, bet pēc neatkarības atgūšanas tā piedalījusies arī 2002., 2006. un 2010. gada Olimpiādē, vienreiz izcīnot devīto vietu, bet divreiz ieņemot 12. pozīciju. Pirms četriem gadiem Vankūverā Latvijas izlase bija ļoti tuvu iekļūšanai ceturtdaļfinālā, tomēr «play-off» kārtas mačā vien pagarinājumā zaudēja Čehijai.

RTU-Rīgas stars, bērnu un jaunatnes futbola klubs Daugavgrīvas 56a, Rīga, LV-1007
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa