19.02.2014. 23:35

• Šodien Sočos: Hokeja un kērlinga fināli sievietēm... šodien
  • Brīnums nenotika! Mūsējie cienīgi piekāpjas varenajai Kanādai vakar

Latvijas hokeja valstsvienība trešdien ar minimālu rezultāta starpību 1:2 cīņā pret favorīti Kanādu zaudēja ceturtdaļfinālā un atvadījās no Soču ziemas olimpisko spēļu turnīra.

Ar gūtiem vārtiem Latvijas izlasē izcēlās Lauris Dārziņš, kam tas turnīrā bija ceturtais precīzais metiens, savukārt Kristers Gudļevskis vārtos atvairīja 55 no 57 metieniem.

Uzvaras vārtus Vankūveras olimpisko spēļu čempioni kanādieši guva pēdējās trešdaļas otrajā pusē, taču līdz pēdējām sekundēm Latvijas valstsvienība cīnījās vismaz par neizšķirtu. Kanādiešu pretinieki pusfinālā piektdien būs amerikāņi, bet otru finālistu noteiks Zviedrijas un Somijas valstsvienību cīņā.

Ātrā un fiziski aktīvā spēles sākumā ripu vairāk kontrolēja 2010.gada olimpiskā zelta īpašnieki kanādieši, taču brīžiem uzbrukumā bīstami darbojās arī Latvijas hokejisti. Kanādas izlase rezultātu atklāja sešarpus minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām kad Riks Nešs no aizvārtes izspēlēja ripu Patrikam Šārpam, kam atlika trāpīt tuvajā vārtu stūrī, ko nepaspēja nosegt Gudļevskis.

Taču pēc ielaistajiem vārtiem Latvijas izlases uzbrukumi kļuva vēl bīstamāki un Dārziņš pēc Artura Kuldas tālas piespēles izrāvās viens pret Kanādas vārtsargu Keriju Praisu un iemeta ripu zem pārliktņa. Pēc pārtraukuma daudz darba bija Gudļevskim, taču kanādiešu biežie metieni rezultātu neietekmēja, savukārt Latvijas hokejisti atbildēja ar retiem bīstamiem pretuzbrukumiem. Kanādas hokejisti arī pēdējā periodā daudz uzbruka, bet ilgstoši nespēja uzlauzt pirmo reizi olimpiskajā ceturtdaļfinālā spēlējušo pretinieku vārtus.

Pēdējās trešdaļas vidū pāris centimetru šķīra Latviju no otro vārtu zaudējuma, taču Kristaps Sotnieks paspēja ar roku noslaucīt ripu no vārtu līnijas. Drjū Dautijs, Kanādai spēlējot vairākumā, vēl trāpīja pa vārtu pārliktni, tomēr skaitlisko pārsvaru realizēja aizsargs Šī Vebers ar spēcīgu metienu no zilās līnijas. Latvijai vēl palika septiņas minūtes, lai panāktu izlīdzinājumu, bet ripu Praisa vārtos iedabūt neizdevās, tostarp arī cīņas izskaņā, spēlējot bez Gudļevska vārtos.

Latvijas izlases sastāvā nebija ar rotavīrusu saslimušā uzbrucēja Kaspara Daugaviņa.

Jau ziņots, ka pasaules čempioni zviedri ceturtdaļfinālā ar 5:0 pārspēja Slovēniju, bet Somijas izlase ar 3:1 pieveica Krieviju un olimpiskais turnīrs palika bez laukuma saimniekiem. ASV ar 5:2 uzveica Čehiju.