26.08.2013. 17:26
Krievijas pilsētā Omskā notiekošajā Pasaules kausa izcīņā jauniešu komandām zaudējumu šodien piedzīvoja Latvijas pārstāvis HK "Rīga", kas ar 3:6 atzina mājinieku "Omskije Jastrebi" pārākumu. Rīdzinieku rindās ar 2+1 izcēlās Nikolajs Jeļisejevs.

Jau mača ceturtajā minūtē Ričards Kondrats sarūpēja mazākumu rīdziniekiem, tomēr pēc nepilnas minūtes viesi atbildēja ar to pašu. Otrajā mēģinājumā "Rīgai" gan neizdevās noturēties mazākumā vai atkal izlīdzināt spēlētāju skaitu uz ledus, un Omskas vienība vairākumā atklāja mača rezultātu. Arī nākamo vairākumu laukuma saimnieki pārvērta vārtu guvumā, un Nilu Grīnfogelu "Rīgas" vārtos nomainīja Rihards Cimermanis.

Otrā perioda sākumā rīdziniekiem atkal nācās spēlēt mazākumā, tomēr šoreiz Leonīda Tambijeva vadītā komanda prata izturēt pretinieku vairākumu. Ceturtajā perioda minūtē mājinieki guva pirmos vārtus vienādos sastāvos, panākot jau 3:0, tomēr pēc minūtes Rustams Begovs izmantoja "Rīgas" vairākumu un panāca 1:3.

Mača turpinājumā omskieši pievienoja vēl divus vārtus (vieni no tiem – vairākumā), un trešā perioda sākumā rezultāts jau bija graujošs – 5:1. Mača izskaņā divas ripas mājinieku vārtos raidīja Nikolajs Jeļisejevs, tomēr Omska atbildēja ar vēl vienu ripu jau tukšos vārtos un noteica mača beigu iznākumu – 6:3.

Parīt "Rīga" aizvadīs trešo apakšgrupas spēli, sacenšoties ar čehu Vitkovices "Steel". Čehijas komanda abās līdzšinējās spēlēs piedzīvojusi zaudējumus. Pēc grupu turnīra "Rīgai" būs garantēta vēl vismaz viena spēle, atkarībā no kopējiem rezultātiem pirmajos trīs mačos.

HK "Rīga" – "Omskije Jastrebi" 3:6 (0:2, 1:2, 2:2)

Vārti: 10:34 Semjonovs (Arefjevs, Kazakovs, vair.) 0:1, 17:55 Koroļovs (Semjonovs, Kazakovs, vair.) 0:2, 23:50 Kazakovs (Semjonovs) 0:3, 24:52 Begovs (Jeļisejevs, Maslovskis, vair.) 1:3, 32:48 Koroļovs (Soļankins-Pasternaks, vair.) 1:4, 44:39 Kazakovs (Gluhovs, Tkačovs) 1:5, 54:48 Jeļisejevs (Siksna, Lipsbergs, vair.) 2:5, 56:56 Jeļisejevs (Maslovskis) 3:5, 59:47 Gorškovs, t.v. 3:6Metieni: 27:25Soda minūtes: 22:16Vārtsargi: Nils Grīnfogels (17:55 – Rihards Cimermanis; 59:15 – 59:47 – tukši vārti) – Deniss Kostins

Izmantotie resursi:mhl.khl.ru